Çamaşır makinesi su alma sorunu

ugurcocuk

Üye
Merhaba arkadaşlar. Blomberg marka camasir makinemiz elektrik kapali oldugu halde sabah uyandık kazan su dolu dışarı taşmış. Bunun sebebi ne olabilir? Ventil diye bir yorum okudum google da ama bazılari da degişmeme rağmen yine devam ediyor demiş. Ventil dışı secenekler nelerdir? Kazan delinmiş olabilir mi?

Elektrikli ventil kaçırıyor ,değişince düzelecektir(ventil sıkışabilir söküp bakmak lazım ,yenilemek en iyisi),sökünce testini yapabilirsiniz.Ayrıca gece su kullanımı azaldığı için basıncı yükselir ve ventiller,flatör,şamandıra ,tuvalet sifonu gibi suyla çalışan bir çok cihaz gece arıza verip bozulur,çözümü basınç düşürücü kullanmaktır.Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• images (1).jpeg
    images (1).jpeg
    12.4 KB · Görüntüleme: 4
Elektrikli ventil kaçırıyor ,değişince düzelecektir(ventil sıkışabilir söküp bakmak lazım ,yenilemek en iyisi),sökünce testini yapabilirsiniz.Ayrıca gece su kullanımı azaldığı için basıncı yükselir ve ventiller,flatör,şamandıra ,tuvalet sifonu gibi suyla çalışan bir çok cihaz gece arıza verip bozulur,çözümü basınç düşürücü kullanmaktır.Kolay gelsin.
Cok tesekkurler kardesim

bu ventil bazı makinelerde su bağlantı hortumunun musluk tarafında ucunda oluyor;
eski makinelerin çoğunda ise; makine gövdesi içerisinde; hortumun girdiği yerde oluyor.

Türüne göre bakıp sipariş vermen lazım.
genelde ilk tür musluk tarafındaki ventiller (aquastop tip deniyor) çok pahalı olduklarından; düz hortum takıp; makine gövdesi içerisinde normal tip ventil ile değiştirilebiliyor. zira aquastop hortum 400 lira; normal hortum ventil 40 TL oluyor..

Kardeşlerim sorun ventil di dediginiz gibi aldim değiştim duzeldi. Herkesten allah razi olsun

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,851
Son üye
KürşatCetiner

Yeni konular

Geri