Çamaşır makinesi su almıyor fakat dönüyor (Arçelik full automatic 2600).

Hocam motorda yanık vs yoktu. Kireçten dolayı sargı kabloları çürüyüp bi iki tanesi atmıştı sadece, yani bir arızadan dolayı bozulmadı motor. Değiştirsem tekrardan su alır mı acaba. Bir yerde okuduğuma göre bazı çamaşır makineleri önce su boşaltmayı kontrol ettikten sonra su almaya başlıyor. Bu motor çalışmadığından su alımına geçemiyor olabilir mi acaba?
Ventili ve boşaltma motorunu sök dışarda akım ver çalışıp çalışmadığını kontrol et.

Ventili ve boşaltma motorunu sök dışarda akım ver çalışıp çalışmadığını kontrol et.
IMG_20220311_161150.jpg
Buna AC yi taksam direk test edebilirim değil mi?

IMG_20220311_161237.jpg
Şurada görünüyordur belki 3-5 tel kopuk. Tamir edilebilir mi?

Kopuk tel varsa çalışmaz. İlk etapta kopan teller tespit edilebilir ve birbirine lehimlenebilirse denenebilir. Yenisini 130 TL civarı.

Kopuk tel varsa çalışmaz. İlk etapta kopan teller tespit edilebilir ve birbirine lehimlenebilirse denenebilir. Yenisini 130 TL civarı.
pompa değişecek pompa motoru açık devre olunca bu modelde su alma işlemi gerçekleşmez

pompa değişecek pompa motoru açık devre olunca bu modelde su alma işlemi gerçekleşmez
Teşekkür ederim. Gidip bugün değiştirip deneyeceğim. Peki diyelim ki bendeki pompa 35W'lık, 40-50 W şık bir pompa almamın bir sakıncası olmaz değil mi. Sonuçta AC voltaj ve istediği kadarını çekecek.

Teşekkür ederim. Gidip bugün değiştirip deneyeceğim. Peki diyelim ki bendeki pompa 35W'lık, 40-50 W şık bir pompa almamın bir sakıncası olmaz değil mi. Sonuçta AC voltaj ve istediği kadarını çekecek.
Makinenizin markasına uygun bir pompa almalısınız.
img_20220311_161150-jpg.85767

Sizin ki çevirmeli karşılığı ona göre farklı alırsanız zaten uymaz geçmeli bu ona göre alınız.

Makinenizin markasına uygun bir pompa almalısınız.
img_20220311_161150-jpg.85767

Sizin ki çevirmeli karşılığı ona göre farklı alırsanız zaten uymaz geçmeli bu ona göre alınız.
Bunun aynısından bulamadım hiçbir yerde 40W olanlar vardı piyasada aldım uydu. Şu an sorunsuz çalışıyor gibi bakalım.

Bunun aynısından bulamadım hiçbir yerde 40W olanlar vardı piyasada aldım uydu. Şu an sorunsuz çalışıyor gibi bakalım.
40w olması pek bir şey değiştirmiyor bazen karşılık uymuyor pompa da sorunu çözdünüz sanırım kolay gelsin bol forumlar dilerim.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri