Çamaşır makinesi rezistansı hk.

M.orak

Üye
Rezistansın topraklama kısmına multimetrenin bi ucunu tutarak rezistans üzerinde multimetrenin diger ucunu gezdirdigimde değer okuyorsam bozuk oldugu anlamına mi gelir?
Rezistans bozuk degilse kac ohm deger verir?

Rezistansın uçları ile topraklama arasında değer okumamanız gerekir değer okuyorsanız rezistans içten kopmuş gövdeye temas ediyordur. Rezistansın gücüne göre değişmekle birlikte rezistans uçlarından 2000-2500W rezistans için 20-30 ohm civarı bir direnç okumanız lazım.

Rezistansın uçları ile topraklama arasında değer okumamanız gerekir değer okuyorsanız rezistans içten kopmuş gövdeye temas ediyordur. Rezistansın gücüne göre değişmekle birlikte rezistans uçlarından 2000-2500W rezistans için 20-30 ohm civarı bir direnç okumanız lazım.
Anladim, sanirim sigortayı da bu attırıyor, bu isaretledigim kisimda deger okunuyorsa topraklamada yine bozuk diyebilirmiyiz?

Ekli dosyalar

• IMG_20211006_145900.jpg
    IMG_20211006_145900.jpg
    37.1 KB · Görüntüleme: 10
Anladim, sanirim sigortayı da bu attırıyor, bu isaretledigim kisimda deger okunuyorsa topraklamada yine bozuk diyebilirmiyiz?
Yer önemli değil, rezistans iki ucu da daima gövde arası sonsuz değer göstermelidir. Aksi haller hep bozuk olduğuna işarettir.

İşaretlediğiniz yer cihazın gövdesine yani toprak hattına bağlanıyor. İşaretlediğiniz yer ile rezistans uçları arası değer okuyorsanız rezistans bozulmuştur.

Tesekkur ederim bilgi icin.

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri