Çamaşır Makinesi Motoruna Fren Sistemi

  • Konbuyu başlatan kadirakkus9
  • Başlangıç tarihi
Konu Sah
Katılım
8 Eyl 2021
Mesajlar
6
Puanları
1
Yaş
26
Ustam İtalyanlar DC Motor ve Motor sürücü Kartı Kullanmışlar. Sürücü Kartlarını Kolay Kolay Tamir Ettiremiyorum. Motorların Üzerinde Tako Var. Takoları Tamir Ettiremiyorum ve Parça Temini Sıkıntısı Var. Bu Yüzden Alternatif Sistem Kurmaya Çalışıyorum.
 
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.

zeybek

Onursal Üye
Onursal Üye
Katılım
8 Şub 2007
Mesajlar
4,698
Puanları
2,757
Yaş
72
Konum
İZMİR
Loadcell uyarımını, ınterface /çevirici kullanarak; 0-10 volta çevirebilirsen, Ac sürücü ve motor kullanabilirsiniz. Sürücüyede, direnç baglarsan, fren görevi görür. Veya, sürücünün dahili rölesınden alacağın durma/stop bilgisi ile, AC MOTOR MİLİNE BALATALI FREN BAGLAYABİLİRSİN.
 
Katılım
17 Eyl 2021
Mesajlar
4
Puanları
1
Yaş
74
Motorlarda enerji kesildiğinde uçlar kısa devre yapılırsa oluşan ters akım motoru frenliyor.Ben dc motorda dönmeyi bir kontaktör yardımıyla bu yolla çözmüştüm.
 

Benzer Konular

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
117,751
Mesajlar
829,860
Kullanıcılar
428,558
Son üye
Harunn06

Yeni konular

Üst