Çamaşır Makinesi Çalışma Prensibi

ssiemenss

Üye
Merhabalar bir çamaşır mainesi belirli bir süre saat yönünde dönüp belirli bir süre de saatin tersi yönünde dönüyor.
Örneğin 10sn sağ,2sn bekle ,10sn sol...
Bu sistemin mantığı nedir? Neden bu şekilde çalışır? Aklıma takıldı ama googleda bulamadım. Buraya yazmak istedim. Cevaplar için teşekkür ederim

Eskiden nenelerimiz nasıl yıkardı hatırlarmısın bilmem.
Kemal Sunal filmlerinde görünürdü bazen.
Dere kenarında, elinde bir tahta (tokaç)habire vururlardı çevir vur,çevir vur.
Oradan esinlenmişlerdir herhalde.

Deterjandan maksimum verim elde etmek amaçlı leke ve kirlere daha iyi işlemesi adına bu hareketler kumaş türüne göre değişir aynı zamanda program olarak tanımlanır.
1605960088336.png

Deterjandan maksimum verim elde etmek amaçlı leke ve kirlere daha iyi işlemesi adına bu hareketler kumaş türüne göre değişir aynı zamanda program olarak tanımlanır.
Ekli dosyayı görüntüle 68804
Makina çalışırken izlerseniz ortadaki çamaşır ters yöne dönmeye başlayınca dışa , dıştaki çamaşır içe geçiyor.
Benim makina bunun beyazı. :)

Makina çalışırken izlerseniz ortadaki çamaşır ters yöne dönmeye başlayınca dışa , dıştaki çamaşır içe geçiyor.
Benim makina bunun beyazı. :)
Kaç yıldır kullanıyorsunuz, memnunmusunuz? Bosch wfl2060 21 yıl oldu emekliliğini istiyor acaba LG yerini doldurur mu?

bu makinadan çok memnunum. sarsıntısız çalışıyor. arıza yapmadı 4 yıldır kullanıyorum.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri