Çamaşır Makinasi Aşırı Su Kaynatıyor - Arçelik 3300

Arkadaşlar merhaba. Galiba çamaşır makinam bozuldu. Dereceyi 40’a ayarlasam bile suyu aşırı kaynatıyor makinanın üzerine yumurta koysan pişer o derece :)

Sanırım bir parçası bozuldu. Makina eski ve ben öğrenciyim bu yüzden tamir etmem gerek.

Sorun ne olabilir? Tamir işinden anlarım ama problemli parçayı bulamam.

Yardımlarınızı rica ediyorum.
Teşekkürler

Ekli dosyalar

makinayı 220volt fişten çekiniz bildiğim kadarıyla anlatayım ısıyı ayarladığın termostatı kontrol et kazanın arkasına doğru parlak ince bir boru ile kazana irtibatlıdır bunda küçük bir kırık yada çatlama oldu ise termostat çalışmaz termostatı yenile derim.

Çamaşır mak termostatı diyerek yenisini alın. Değiştirirken eskisiyle aynı yoldan geçirin. Tüpe ve ince boruya dikkat edin. Kırılma bükülme yapmadan, ezmeden takarsanız sorun olmaz. Screenshot_20181206-163810_Google.jpeg

Ekli dosyalar

Teşekkür ederim. bunu bir denicem muhtemelen hallederim. sonucu bildiririm. tekrar teşekkürler

termostat da sıkıntı vardır aynen ısıyı görmüyor ve sürekli ısıtıcı devreye giriyor olabilir

Arkadaşlar merhaba. Galiba çamaşır makinam bozuldu. Dereceyi 40’a ayarlasam bile suyu aşırı kaynatıyor makinanın üzerine yumurta koysan pişer o derece :)

Sanırım bir parçası bozuldu. Makina eski ve ben öğrenciyim bu yüzden tamir etmem gerek.

Sorun ne olabilir? Tamir işinden anlarım ama problemli parçayı bulamam.

Yardımlarınızı rica ediyorum.
Teşekkürler
güzel kardeşim makinanın amortisörleri bozduğu için kazan çok hoplayıp zıplamasından termostat kuyruk telini kopartır ve telin içindeki gaz uçtuğu için termostat görec yapamaz.bu yüzden hem termostatı hemde amartisörleri yenilem gerekli parça vs. lazım olursa yardımcı olurum.tel: 0536 462 18 59