Çamaşır makinası sigorta attırıyor

topal

Üye
Herkese merhabalar Bosch çamaşır makinası program düğmesini cevirir çevirmez binanın ana sigortasını attırıyor makinanın elektrik girişinden toprak hattını çıkardım sigorta atmıyor gövdeye elektrik veriyor suyuda ısıtıyor rezistans patlak olsa suyu yine de ısıtır mi yada sorun başka nereden olabilir şimdiden teşekkürler

kablo ?
rezistans + ntc sensör de kontrol etmeniz ?

Yeni oldu sabah kontrol edecegim nerelere bakmam gerkiyor diye sormuştum ntc sensör rezistans üzerindeki ısı sensörü mü?
Suyu ısıtıyor yinede rezistans olabilirmi
Fiş takılıyken de gövdede elektrik var ama sigorta düğmeyi çevirince atıyor kontrol kalemi ile bakıyorum düğmeyi çevirince kalemin lambası daha kuvvetli yanıyor

Bosch çamaşır makinesi Was24460tr devir ve sıcaklık yanıyor saati göstermiyor

Yeni oldu sabah kontrol edecegim nerelere bakmam gerkiyor diye sormuştum ntc sensör rezistans üzerindeki ısı sensörü mü?
Suyu ısıtıyor yinede rezistans olabilirmi
Fiş takılıyken de gövdede elektrik var ama sigorta düğmeyi çevirince atıyor kontrol kalemi ile bakıyorum düğmeyi çevirince kalemin lambası daha kuvvetli yanıyor

ntc sensör evet ,
ntc sensör bozuktur rezistans çok ısınır sonunda çatlar , patlar .
rezisansta küçük bir çatlak olabilir .
kablo çıkmış olabilir .
tamirci değilim .

Son düzenleme:
Sağolun bu saatte cevap yazıp yardımcı oldunuz
Suyu normal ısıtıyor ayarladigim dereceden fazla yada az ısıtmıyor

bu tip arızalarda ilk olarak markadan ziyada model önemlidir.ki daha ayrıntılı vevap yazalım.

kapı kilidi-ısıtıcı-motor-..bunlara odaklanın.

Sorun rezistans miş ısıtıyor diye o değildir demiştim ama patlamış yenisi ile değiştim teşekkür ederim

Topraklanmamış tesisatta evin tesisatına akım verip sudan çarpılmaya yol açan çamaşır makinesi rezistansı gördü bu gözler.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,167
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri