Çamaşır Makinası Motorunu Harici Olarak Çalıştırmak

peki Arçelik 3500 makinasının motorunu haricen nasıl çalıştırabiliriz..8 uçlu..

forumda defalarca bilgisi verildi. araştırma yapın

iyi günler hocam,çamaşır makinası tasarımı yapmam gerekiyor,encoder seçimini nasıl yapmalıyım,yardımcı olabilirmisiniz?
motor tek fazlı asenkron motor,program adedi:5 , motor hızı(sıkma):12800

enkoderlerde devir sayma hassasiyeti kutup sayısıyla orantılıdır.
kutup sayısı az ise yük altında motor vuruntulu çalışır .dijital enkoderler hassas olur (UJT 3113) 5v besleme ile darbeli palsler üretir pic enteğrelerle kontrol edilirse uygun devirler elde etmeniz mümkündür.

hocam teşekkür ederim,yalnız benim size birkaç sorum daha olacak.Bu arada kusura da bakmayın pek bilgim yok sorduğum sorular size sıkabilir ama anlayoşla karşılayacağınızı umuyorum.
SORU-) söylediklerinizden kutup nsayısı nekadar fazla olursa okadar hassa devir sayma yapılır.ve bu işide dijital encodelar iyi yapıyor yani dijital encoder kullanmalıyım.bunu nasıl seçmeliyim,netten katalogları inceliyorum ama pek,soruma cevap bulacak dökümanlar bulamıyorum?

çok kutuplu dairesel mıknatız bulmalısınız sonrasında elektronik malzeme satıcılarından (ujt 3113) tedarik edebilirsiniz

randomen kardeş sen bu devreyi yaptınmı? Çalışıyormu?

tda1085a ve tda1085c arasında fark nedir acaba yıllar öncesinden A ile yapılmış devrenin C ile çalışmadığını hatırlıyorum. A nın datasheet inide bulmak zor oldu

Forum istatistikleri

Konular
128,171
Kullanıcılar
449,935
Son üye
mehmetenessunger

Yeni konular

Geri