Çamaşır makinası motorunu haricen bağlama

tetik_23

Üye
Merhaba arkadaşlar;
Elimdeki elektrik motorunu haricen çalıştırmak için uğraştım ama beceremedim. Arkadaşımın testere için kullanmak istediği motoru etiketini göremediğimden yerinden sökemediğimden rast gele bağlamaya çalıştım olmadı. Motor 8 çıkışlı olup - bir tanesi toprak - 2 ucu 2,7 ohm - 2 ucu 10 ohm - 2 ucu 25 ohm şeklindedir. kondansatörü var dört çıkışlı 2x ?00 silinmiş uf. şeklinde. Ben bunu nasıl bağlayacağım, lütfen yardımcı olun.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
resim gönder bir bakalım sana yardımcı olmaya çalışalım.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/Çamaşır-makinası-motoru.94166/
Buradaki ile aynı, Hırçın 41 kullanıcının paylaştığı şema bire bir aynı çıktı ama bağlantıyı ona göre kendim tasarlayıp bağladım sigorta attırıyor. (15 Dkk önce)
Birde bu motor sonsuz devir mi, testere amaçlı kullanıcak risk teşkil etmesin.

Motoru çalıştırdım arkadaşlar, şimdi devrini araştırıyorum. Teşekkür ederim.

Son düzenleme:
merhaba,

elinizdeki motor üniversal motordur. hem ac hem dc voltajda çalışır.
devir kontrolü için basit şemalar var.
220v motor hız kontrol devresi diye aratırsanız nette çok örnek var.
triyaklı devreler işinize yarar.

Arcelik 4450 ft motoru var 4 ayaklı 8 kablolu nasil calisir acaba dimmer devir ayarlayici ile devrini düşürsek motora zarar gelir mi yardimcı olursaniz sevinirim

Merhaba arkadaşlar çamaşır makinası motorunu haricen çalıştırmak istiyorum hızını kontrol etmek için AC MOTOR HIZ KONTROL DEVRESİ DİMMER DEVRESİ var elimde bunu kullanirsam herhangi bir sıkıntı ile karşılaşır mıyım teşekkürler

Dogru bir çalıştırma bağlantı sı yaparak sürebilirsiniz fakat sürücü motor u sürebilecek uygun güçte oldu sürece sıkıntı olmaz

Elimdeki devrede iki giriş (+) ve (-) , iki çıkış (+) ve (-) olmak üzere 4 tane bağlantı noktası bulunuyor bildiğim kadarıyla elektrik akımını girişlere motorun güç kablolarını çıkışlara bagladiktan sonra bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri