Çamaşır Makinası Motorundan Taşlama Yapımı

kemal19

Üye
merhaba arkadaşlar çamaşır makinası motoru war elimde ve bundan taşlama yapmak istiyorum 1000 rpm yazıyor yani 1000 devir galiba peki bu fazlamı gelir bir taş motoru için yoksa idealmidir eğir fazla ise nası azaltırım bunun devirini cok ses cıkarıyor gibi geldi bana ama arcelik 3650 motoru bir yardımcı olursanız sevinecem arkadaşlar yeni üyeyimde ekstiradan birşey bağlama lazımmı birde şuanda çalıştırıyorum

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
taş motorları genelde 1500 -3000 d/dak arası kulanılır eliniz deki ocm motoru kömürlü ise bevri cok yüksektir taşlama icin .

merhaba arkadaşlar çamaşır makinası motoru war elimde ve bundan taşlama yapmak istiyorum 1000 rpm yazıyor yani 1000 devir galiba peki bu fazlamı gelir bir taş motoru için yoksa idealmidir eğir fazla ise nası azaltırım bunun devirini cok ses cıkarıyor gibi geldi bana ama arcelik 3650 motoru bir yardımcı olursanız sevinecem arkadaşlar yeni üyeyimde ekstiradan birşey bağlama lazımmı birde şuanda çalıştırıyorum
arkadaşım 1000 d/d motordan taşlama makinası olurmu olur ama hassas iş yapacaksan işine yaramaz.basit bir bıçak tornavide ağzını düzelteceksen olur.daha hassas işler için 3000 d/d yada bu devrin üzerinde olmalı ki yapacağın işleri rahat bir şekilde yapabilesin.

Çamaşır makinesi motorunun hızlı devri 1000d/dak' dan fazladır.

Dediğiniz motor Universal motor olsa gerek.Yani devri çok yüksektir ve 1000 d/dk değerine kayış-kasnak aktarma sistemiyle getirilir.Eğer uygun bir aktarma sistemiyle bu motoru entegre ederseniz daha yüksek devirler edebilirsiniz diye düşünüyorum.

tmm ama arkadaşlar nasıl yapabilirim deviri cok yüksek ama bunu sabit bir devirde nasıl calıştıra bilirim fişe takdığımda cok hızlı calışıyor biranda ve gitikce hızlanıyor bunu nasıl yapa bilirim lise son sınıf elektirik bölümü öğrencisiyim bu konuda bir bilgim yok bi yardım lütfen

tmm ama arkadaşlar nasıl yapabilirim deviri cok yüksek ama bunu sabit bir devirde nasıl calıştıra bilirim fişe takdığımda cok hızlı calışıyor biranda ve gitikce hızlanıyor bunu nasıl yapa bilirim lise son sınıf elektirik bölümü öğrencisiyim bu konuda bir bilgim yok bi yardım lütfen
senin sorun şöyle anladığım kadarı ile.taşlama parçasını mile nasıl akuple edeceğin konusu ise önce bir taşlama dairesel parça alacaksın.motorun gövdesinden büyük olmayan.motor ile taşlama parçasını alıp torna cıya götürüp rotor a faturalı ve vidalı sistem yaptıracaksın.motorun devir yönüne göre ters diş açtırmalısın.en son ise taşın çevresini saracak şekilde yarım ay şekilde muhafaza sacı yaptır allah korusun parçayı değilde elini taşlamaman açısından.

not:alacağn taşlama parcasının deliği motor milinden küçük olmalı.rahat bir şekilde motor miline monte edilsin diye

devri düşürmen icin voltajı düşürmen gerekir volt düşünce gücte düşer ancak tornavida ucu taşlaya bilirsiniz o kadarıda işimi görür derseniz olur. bence taslama icin ünüversal , seri ocm motoru yerine 3000 d/dak sincap kafesli motor daha uygun olur.

başka motorum yok illa onu kullanacam diyorsan
çapı 1~2cm geçmeyen vızvız taşları var onları bir şekilde bağlayabilrsen olur. ama o taşları balanslız bir şekilde bağlamak biraz!!! zor. düzgün bağlamaz isen sistem parçalanıp ciddi zararlara yol açabilir. aman dikkat

bendede var çm motoru profilonun aynı dertten bende muzdaribim bu devir i (sabit yada ayarlı ) nasıl düşürebiliriz acaba arkadaşlar

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri