Çamaşır makinası az su alıp duruyor

yunus4848

Üye
Çamaşır makinesi biraz su alıyor duruyor dk düşüyor ama başka bir işlem yapmıyor kömürler sağlam su alırken üstüne su ilave ediyorum birtur dönüyor duruyor
Jk

Ekli dosyalar

• IMG_20210127_121130.jpg
    IMG_20210127_121130.jpg
    194.5 KB · Görüntüleme: 91
Çamaşır makinesi biraz su alıyor duruyor dk düşüyor ama başka bir işlem yapmıyor kömürler sağlam su alırken üstüne su ilave ediyorum birtur dönüyor duruyor
Jk
herhangi bir şekilde uyarı veriyormu ekranı varsa hata kodu ekranı yoksa panel üzerindeki ledler yanıp sönüyormu, su müşürü arizası olsa %70 su almayı kesmez %30 bu şekilde az alıp durur.

Ekranlı usta ekranda hata kodu vermiyor ön yıkama ve normal yıkamadan su alıyor 15 dk duruyor sıkmadasikiyor uzuzn programda su alıyor bir tür dönüyor suyu atiyor

Eskiden arcelik servisinde çalıştım oradan gelen bilgilerimle cevap vereyim, cihaz yanimda olmadığından sadece ihtimali yüksek 2 seçenek var , Bu arızayı ısıtıcı sensörü , yada Kart arizasindan yapar , hiç hata kodu vermediği için kart arizasi daha yüksek ihtimal, dediğim gibi makineye bakmadan tahmin ederek cevap veriyorum.

Bize gelen Vestel çamaşır makinelerinde kart arızası çok oluyordu, kartlari dayanıklı değil

Pki ustam kart arızası ise nasıl anlaşılır yada ısı arizasindan ise Ne yapmak gerekir yardım edebilir misin NTc sensörü den mi yapar

Pki ustam kart arızası ise nasıl anlaşılır yada ısı arizasindan ise Ne yapmak gerekir yardım edebilir misin NTc sensörü den mi yapar
Bu tarz arzalarda elimizdeki parçaları tak çıkar yaparak arzayı bulup gideriyorduk , Su seviye snsorunu kontrol et , Ntc yi kontrol et , fakat ntc arızası olsa coğu makine hata kodunu verir ama vestel makineler sık sık kart arızası veriyorlar , imkanınız varsa kart denemeniz gerekiyor.

hepsinden once makinenizin su giriş hortumunu çıkar , makine su giriş kısmında filitre vardır o filitre açıkmı tıkalımı kontrol et , tıkalı durumlarda makine tam su alamaz ve devam edemez ama kısa programlarda su ihtiyacı az oldugundan devam eder.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri