Çalıştığım Ofiste Floresanlar Sürekli Bozuluyor

Çalıştığım yerde farklı odalarda sıva 4x18w lik kare tipi reflektörlü floresan armatürler var. Bu lambalar sık sık bozuluyorlar, özellikle son zamanlarda fazlalaştı. Üstelik 4 floresanın hepsi birden gidiyor. Anahtarı açınca bazı lambaların baş tarafları hafif aydınlanıyor sonra o da gidiyor. Voltaj dengesizliği mi var acaba?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bahsettıgınız armaturlerı serı baglantı yaparak malıyet düşürmeye calısrılar. Yanı, bır baslat 2 ampul calıstırır. Birindekı bir, arıza yanmama, starter arızsaı nedenıyle diğeride devre dısı kalır, Imkan varsa, her arızada ,birer baslat daha ılavet etırmeye çalışın.

Çalıştığım yerde farklı odalarda sıva 4x18w lik kare tipi reflektörlü floresan armatürler var. Bu lambalar sık sık bozuluyorlar, özellikle son zamanlarda fazlalaştı. Üstelik 4 floresanın hepsi birden gidiyor. Anahtarı açınca bazı lambaların baş tarafları hafif aydınlanıyor sonra o da gidiyor. Voltaj dengesizliği mi var acaba?

1 Elektrik tesisat kablolardan gevşeme veya oksitlenme olabilir
2 kompanzasyon panosu varsa kondansatör ve kondaktor arzalarından da yapar
Size biraz mantık dişi gelir ama kendim bu tür sorunlar la karşılaştım
Çalıştığım tekstil firması 4 katlı ve 2 ad kompresör ve 70 ad yuvarlak örgü makinası vardır hem makinalar dan hem de tavan daki florasan arzalardan bıkmıştım
Ana pano akim tirafosunu ve kompanzasyon pano kondansatör leri ve arızalı kontaktorleri değiştirince daha arza çıkmadı
Floransan larda daha yanmadı

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri