Çalışma saati zaman sayacı önerisi

Selamün aleyküm arkadaşlar ekteki resimlerde gördüğünüz mekanik tıp çalışma saatleri işletmemideki neredeyse tüm makinelerimiz de mevcut 50 adet civarı ben bunları haftalık olarak tek tek gezip çalışma sürelerini yazıyorum ve bu sürelere göre Bakım zamanını hesaplıyoruz sizlerden istediğim şu ben bu sayaçları değiştirip modbus rtu haberleşmesi olanlarından takip s71200 plc ile anlık olarak görmek istiyorum(zaten her makinada entes mpr serisi modbus haberleşmeli enerji analizorleri var ve enerjiyi izliyoruz ) bana önerebileceğiniz makina çalışma saati sayacı varmı elektronik tipte olabilir yanlız modbus rtu yu desteklesin yani entesten paralel rtu ucunu alıp sayaca girip yeni adres verip zaten var olan sistemin yanına küçük bir değişiklikle işi az bir maliyetle çözmek istiyorum değerli önerilerilrinizi bekliyorum teşekkürler...
images.jpeg
siemens-7kt5502-mekanik-isletme-saat-sayici-0000000h-230v-ac-50hzpng-190x190.jpeg

Selamün aleyküm arkadaşlar ekteki resimlerde gördüğünüz mekanik tıp çalışma saatleri işletmemideki neredeyse tüm makinelerimiz de mevcut 50 adet civarı ben bunları haftalık olarak tek tek gezip çalışma sürelerini yazıyorum ve bu sürelere göre bakım zamanını hesaplıyoruz sizlerden istediğim şu ben bu sayaçları değiştirip modbus rtu haberleşmesi olanlarından takip s71200 plc ile anlık olarak görmek istiyorum(zaten her makinada entes mpr serisi modbus haberleşmeli enerji analizorleri var ve enerjiyi izliyoruz ) bana önerebileceğiniz makina çalışma saati sayacı varmı elektronik tipte olabilir yanlız modbus rtu yu desteklesin yani entesten paralel rtu ucunu alıp sayaca girip yeni adres verip zaten var olan sistemin yanına küçük bir değişiklikle işi az bir maliyetle çözmek istiyorum değerli önerilerilrinizi bekliyorum teşekkürler...Ekli dosyayı görüntüle 69209Ekli dosyayı görüntüle 69210
merhaba sayın ustam ilk önce bu iş yapılır ama dediğiniz seneryo ile olmaz siz sahada mevcut olan enerji analizörlerinizi modbus haberleşme üzerinden dataları okuyorsunuz.siz bu mevcut sisteme,istasyon adreslerini ve haberleşme ayarlarını eksiksiz de yapsnız. sayıcıları bu haberleşmeye dahil edemezseniz .
yapman gereken saycılar için harici bir modbus rtu prokokolü oluşturmanız daha sağlıklı olacaktır.bu işi yapan endanın modbus haberleşmeyi destekleyen sayıcıları var .sahadada kaç tane mekanik sayaç varsa bunlarla değişecek her bir sayıcıya istasyon adresi verilecek bunlar slave olacak.slaveler de günün her saati mastera yani 1200 plc ye data gönderecek burdan takibi daha kolay yaparsınız.
sizin yerinizde olsam sisteme hmı ekran koyup burdan her makinaın çalışma saatini ,durumunu ekran üzerinden görsel olarak izlerdim,ha bu arada hmı panel master olmak şartıyla ..

https://enda.com/automation/counter-tachometer/ech7700/

Son düzenleme:
Sayın ustam dediklerinizi değerlendireceğim ancak modbus rtu ile birçok farklı marka aynı ağ topolojisine bağlanıp veriler alınabiliyor ben hala ümitliyim 50 tane cihazın entes modellerini de yükseltmek b planı olarak duruyor bendeki cihazları bu modelle değisrirsem sanki bunun özelliklerinde çalışma saati gibi bi şeyler okudum digital input girişi mevcut acaba doğrumu düşünüyorum dostlar
Screenshot_20201206-184609.jpeg

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,132
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri