Çakmaklıtan oto teyp elektriği alma

Ali tosun

Üye
Merhaba arkadaşlar bir akrabamın arabasına teyp bağlayacağım ama benden kontağa bağlı olmasını istedi aklıma direk çakmaklık geldi elektriği ordan almayı düşünüyorum ama teyp çakmaklığa aşırı yüklenip sigorta attırırmı ya da akıllı araba olduğundan elektronik arızası verir mi merak ediyorum bir de teyp'in cakmaklığa aşırı yüklenmemesi için röle kullansam işe yarar mı ya da direk elektriği çakmaklıktan alıp çakmaklığın sigortasını mı değiştirsem ne yapmam lazım lütfen yardım edin birde çakmaklık hariç teyp'i kontağa bağlayabileceğim sıkıntı cıkarmayan bir yer var mı ? Şimdiden teşekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Çakmaklık ile falan ugraşmaya değmez ustam.
Sigorta tablasından yada direksiyonun altından kontağı açınca yada 1.konum ACC açılınca elektrik veren bir kablo bulabilirseniz oradan alın.
Şase zaten hiç sorun değil sağlam bir yerden alırsınız.
Merak ettiğim konu ise bu arabada teyip hiç yokmu önceden.
Kolay gelsin

Çakmaklık ile falan ugraşmaya değmez ustam.
Sigorta tablasından yada direksiyonun altından kontağı açınca yada 1.konum ACC açılınca elektrik veren bir kablo bulabilirseniz oradan alın.
Şase zaten hiç sorun değil sağlam bir yerden alırsınız.
Merak ettiğim konu ise bu arabada teyip hiç yokmu önceden.
Kolay gelsin
arabada önceden teyp var ama teyp aküyü bitiriyor o yüzden kontağa bağlamaya çalışıyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri