ÇİFT ANADAL Elektrik-Elektronik Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği

chitarra

Üye
merhaba öncelikle bu yıl elektrik-elektronik mühendisliği 3.sınıfa geçeceğim.
okuluma çift anadal başvurusunda bulundum ve inşaat mühendisliği çift anadal programı kabul edildi.

sizce elektrik-elektronik mühendisi olarak çift anadal okumakta fayda var mı ?
inşaat müh uygun olmuş mu
düşüncelerinizi bekliyorum cevaplar için şimdiden saolun

düşüncelerinizi bekliyorum cevaplar için şimdiden saolun

Ben elektrik-elektronik mühendisliği ile çift anadal yapıyorum, inşaat mühendisliği 2.tercihimdi.Uygun bir seçim olmuş hayırlı olsun :)

Ben elektrik-elektronik mühendisliği ile çift anadal yapıyorum, inşaat mühendisliği 2.tercihimdi.Uygun bir seçim olmuş hayırlı olsun :)
eyw saolasın cevap için bazı arkadaşlar senin bölümle alakasız olmuş falan dediler de bir sorayım dedim.

Bence çok alakasız. Elektrik elektronik okuyorsan bilgisayarla çap yapman gerekirdi. İnşaatla çap yaparak proje çizimci mi olacan? Bir elektrik elektronik önce bilgisayar olmuyorsa makinayla çap yapmalı

bencede biraz alakasız olmuş bilgisayar da çift anadal yapsan bence daha çok işine yarardı

elektrik alanına yönelmeyi düşünüyorum.bir de zaten iki tane diploma sahibi olmayacak mıyım illa bağlantılı mı olmalı? bağlantılı olmazsa saçma mı olur?
inşaat mühendisliği bir süre sonra daha yakın gelirse belki o alanda çalışırım diye düşünüyorum.
yapı denetimde ortaklık oluşturmuyor mu acaba?ben elbet bir bağlantısı olacağı düşünerek yazmıştım

Son düzenleme:
Bağlantısı var tabikide. Oda elektrik tesisat aydınlatma işi olursa.. yani apayrı konular aslında. Bilgisayar olsaydı ikisini birleştirebilirdin. Bağlantılı olsa daha iyi olur. Olmazsada zorlanırsın ikisini götürmesi zor olur işi özü bu. Bilgisayarda mesela lojik devre temellerininin ileri versiyon dersi(bilgisayardaki adı organizasyon dersi) var. elektronikte lojik devre temelleri var bir üst sınıfta mikro dersi var. Bilgisayarda aldığın lojik devre temelleri dersi bu ikisinin arasını oluşturup daha iyi anlamanı sağlıyor ve birleştiriyor. Bu bakımdan yani daha donanımlı ve daha bilgili oluyorsun. Yani sünger gibi değilde kaya gibi oluyorsun. İki alakasız diploma bence iki sünger gibidir. iş görür ama yettiği yere kadar

Bağlantısı var tabikide. Oda elektrik tesisat aydınlatma işi olursa.. yani apayrı konular aslında. Bilgisayar olsaydı ikisini birleştirebilirdin. Bağlantılı olsa daha iyi olur. Olmazsada zorlanırsın ikisini götürmesi zor olur işi özü bu. Bilgisayarda mesela lojik devre temellerininin ileri versiyon dersi(bilgisayardaki adı organizasyon dersi) var. elektronikte lojik devre temelleri var bir üst sınıfta mikro dersi var. Bilgisayarda aldığın lojik devre temelleri dersi bu ikisinin arasını oluşturup daha iyi anlamanı sağlıyor ve birleştiriyor. Bu bakımdan yani daha donanımlı ve daha bilgili oluyorsun. Yani sünger gibi değilde kaya gibi oluyorsun. İki alakasız diploma bence iki sünger gibidir. iş görür ama yettiği yere kadar
saolun verdiğiniz bilgiler için ama bilgisayar mühendisliği olmadı kabul edilmedi başka bir arkadaşımız yerleşti o kontenjana

bana inşaat kaldı :) bakalım bir deneyeceğim alakasız olsa da
tamamen bitirmeyi başarabilecek miyim orası muamma şu an hafiften inşaat derslerini de göreyim diyorum bakalım zaman ne gösterecek

diğer üyelerin yorumlarını da bekliyorum saolun

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri