Çözemedim yardım

aliorhan43

Üye
Sağolsun komşum lambaya bakmak yerine direk çiftli anhtarı sökmüş, olmamış diğer odadaki anahtarıda sökmüş, çağırdı gittik. Lambaya baktınmı dedim yüzüme baktı, led lamba arıza yapmış ama anahtarlarda dağılmış neyi nerden söktüğünede bakmamış. 5 girişi var orada bir köprü. Uğraşmadım diğer odadaki basit anahtarı söktüm lambayı taktım sen yeni anahtar al takalım dedim. Eski tip 30 sene önce takılan anahtarın bağlantısını çözemedim. Nedir bu arkadaşlar. 3 kablo var biri faz siyah, 2 tane sarı var, nötr toprakmı nötr diğer lambaya gidenmi çözemedim. Çiftli anahtar. Birini üste faz birini alta nötr biri boşta nasıl olmalı bağlantı.
59663

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elk ile ugrasmak icin gec oldu. Arkadasiniz hatirladigi renkleri deneyin anahtarla baglanti yapin, yarin bir elektrikci cagirin.

Gerek yok bugün basit anahtar alıp bağlarız.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri