Çözülemeyen Ateşleme Arızası

mrtakar60

Üye
aracımda stop etme sorunu vardı ustalara gösterdim ama tam sonuç alamadım yok disbiritörden dediler yok o yok bu hatta 94 model araçta beyinden diyen bile oldu (araçta beyin yok 1994 model ford festiva kia pride ile aynı)
bir gün akşam açtım kaputu kontağı açtım bobine elimde buluna lambanın kablosunun diğer ucunu bobinin ucundaki kablonun olduğu yere değrdm kıvılcım çıktı sonra kontağa bastım çalıştı 15 dakka sonra yine stop etti yine aynı şekilde çalıştırdım
resimde işaretli yere
acaba sorun bobindemi yoksa kontaktan bobine gelen-giden kablolardamı?

Ekli dosyalar

• Adsız2.jpg
    Adsız2.jpg
    12 KB · Görüntüleme: 161
Son düzenleme:
Resim küçük pek anlaşılmıyor işaretli yer görünmüyor hatta... bujiler ne zaman değişti yeni mi, buji kabloları ne durumda distribütör vb.. ateşleme sürekli varsa yakıttan kaynaklı olabilir yakıt filtresi, borular, çok imkansız gibi görünse bile depodan da kaynaklanabilir benim düşüncem.

Adsız3.jpgbujiler sıfır
kablolar sıfır
resme gelince bende gayet büyük gözüküyo sanırım tarayıcı ile alakalı sorun ama yinede büyüteyim
sorunu aslında geyet net anlattım ama

Ekli dosyalar

• Adsız3.jpg
    Adsız3.jpg
    10.3 KB · Görüntüleme: 75
Son düzenleme:
sanırım fikri olan yok

Ateşlemeye giden elektrik kablolarındada sorun olabilir.
benim 89 model şahinim vardı eski arabalarda böyle sorunlar kaçınılmaz oluyor. bendede aynı sorunlar vardı kablo ekleri ve bağlantıları tek tek elden geçirerek çözmüştüm.

en son geçen hafta sorunu kökten çözdüm şahini sattım :)

ilk önce gaz düğmesini ortaya al, sonra kontağı açık bırakıp bobine elektrik sağlıklı geliyormu kontrol et.
bazı kablolarda ekler oluyor eklerin sağlamlığını kontrol et, bir çok ek yağmur suyu vs nedenlerle oksitlenebiliyor.

sanırım bütün kabloları tek tek değiştireyim en iyisi kendim yapabilirmiyim bunu acaba:confused:

Ateşlemeye giden elektrik kablolarındada sorun olabilir.
benim 89 model şahinim vardı eski arabalarda böyle sorunlar kaçınılmaz oluyor. bendede aynı sorunlar vardı kablo ekleri ve bağlantıları tek tek elden geçirerek çözmüştüm.

en son geçen hafta sorunu kökten çözdüm şahini sattım :)

ilk önce gaz düğmesini ortaya al, sonra kontağı açık bırakıp bobine elektrik sağlıklı geliyormu kontrol et.
bazı kablolarda ekler oluyor eklerin sağlamlığını kontrol et, bir çok ek yağmur suyu vs nedenlerle oksitlenebiliyor.

gaz düğmesini ortaya al dediniz lpg yi kastediyosanız lpg yok araçta

Evet LPG'den bahsetmiştim

iPhone ile Tapatalk 2 kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Yanlış anlamayın da ustaya hiç götürdünüz mü, halledemedi mi?
dediğiniz gibi kıvılcım var ise elektrik devresinde sorun yok demek bir, sorun yakıt sistemindedir bu da iki. Zaten arabada arızalar 2 ye ayrılır onların ismini de verdim.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri