şarjlı vidalama bms arızası

kaynakkod

Üye
merhabalar resimde gördüğünüz bms kartıda arıza var. şarja takıyorum 1 dk içinden doldu görünüyor(kırmızı ışık yandığı sürece doluyor yeşil yanınca dolduğu anlaşılıyor) bataryayı takıp çalıştırdığımızda 10 sn çalışıp bitiyor dolduğunda ölçtüm11.5v gösteriyor çalıştırdıktan sonra 1.2v ölçüm alıyorum bataryayı bmsden ayırdıktan sonra ölçtüm 11.6v ölçüyorum batarya sağlam ve arıza bmsde. Batarya bms takılı + - kutularında kısa devre görüyorum. Böyle bir sıkıntı ile karşılaşan varsa yardımlarınız bekliyorum hayırlı akşamlar
t.jpg
y.jpg

Merhabalar.
Öncelikle bataryayı bms den ayırdıktan sonra 11.6 volt görüyorum batarya sağlam demişsiniz.
Bms den ayrı şekilde bataryayı şarjlı vidalama ya entegre edip deneme yapıldı mı?
Bu şekilde çalışma süresi nasıl denemenizi isteyeceğim mümkünse.

Genelde pillerden birinde arıza oluyor. ŞArj oluyor veya dolu görünüyor ama yüke bindiğinde voltajı çöküyor.

Mümkünse pilleri 12 volt 20 - 30 watt bir lambaya bağlayıp tek tek hücre voltajlarını ölçer misiniz?

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Beni yanıltan pillerden 12 v yakın voltaj görmem oldu ve çıkışında kısa devre görünce bms üzerindeki smd diyot veya koruma direnci ağrızalandı diye düşündün fakat ikiside sağamdı, dediğiniz gibi piller üzerinden güç çekince hatalı hücre kendini ele verdi. Pil hücrelerinden biri geri dönüşümdeki yerini almış oldu.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Beni yanıltan pillerden 12 v yakın voltaj görmem oldu ve çıkışında kısa devre görünce bms üzerindeki smd diyot veya koruma direnci ağrızalandı diye düşündün fakat ikiside sağamdı, dediğiniz gibi piller üzerinden güç çekince hatalı hücre kendini ele verdi. Pil hücrelerinden biri geri dönüşümdeki yerini almış oldu.

Tavsiyemiz ,

Bir grup pilden pil degistireceginizde birini değil hepsini değiştirin. Döngü tamamlayan piller sağlam pilleri de zamanı gelince ömründen yer.

Tavsiyemiz ,

Bir grup pilden pil degistireceginizde birini değil hepsini değiştirin. Döngü tamamlayan piller sağlam pilleri de zamanı gelince ömründen yer.
Yaklaşık iki sene önce isyerimizde vidali kompresörün yüksek basınç elementi bozuldu. Bozulani sipariş verip değiştik. Yetkili servis alçak basıncı da değişmeniz lazım. Tek değişim iyi olmaz, sorun çıkar ileride dedi. Onu da değiştik. Dediğin gibi Serkan hoca birbirine bağımlı çalışan elemanlarda tek değişim kurtarmıyor bazen herseyi. Sökülen sağlam elementin içine de yağ doldurduk. Ara ara donduruyoruz elle kaynamasın yerine diye. Yedek olarak bekliyor her duruma karşı. Daha da yetmedi değişimler. Servis aftercooler ve intercooler larda iptal edilmiş gözler sınır değere dayandı. Bunlarında değişmesi lazım. Hadi onları da değiştik. Koca makinede değişmeyen bir motor ve kumanda paneli kaldı.

Son düzenleme:
Tavsiyemiz ,

Evet haklısın sipariş vermiştim 50 kadar 18650den geldimi grup halinde değiştireceğim. Değerli yorumun teşekkür ederim.

Yaklaşık iki sene önce isyerimizde vidali kompresörün yüksek basınç elementi bozuldu. Bozulani sipariş verip değiştik. Yetkili servis alçak basıncı da değişmeniz lazım. Tek değişim iyi olmaz, sorun çıkar ileride dedi. Onu da değiştik. Dediğin gibi Serkan hoca birbirine bağımlı çalışan elemanlarda tek değişim kurtarmıyor bazen herseyi. Sökülen sağlam elementin içine de yağ doldurduk. Ara ara donduruyoruz elle kaynamasın yerine diye. Yedek olarak bekliyor her duruma karşı. Daha da yetmedi değişimler. Servis aftercooler ve intercooler larda iptal edilmiş gözler sınır değere dayandı. Bunlarında değişmesi lazım. Hadi onları da değiştik. Koca makinede değişmeyen bir motor ve kumanda paneli kaldı.
hahahhaha vidalı kompresörr dedimmi kaç abi başa bela... hele motoru bobinajcıyımda kompresör yandı dediklerinde tüylerim dikilliyo :))

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri