Şönt Reaktör Güç Tüketimi

Ulasoktay

Üye
Günaydın. Kompanzasyon panomuza reaktif cezayı önlemek adına 112, 5 kvar şönt reaktör ilave ettik. 112,5 kvar şönt reaktörün enerji sarfiyatı kaç kwh tir? Yılda 2 defa kapasitif ceza mı yemek yahut şönt reaktör alıp sisteme eklemek mi ekonomiktir?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Günaydın. Kompanzasyon panomuza reaktif cezayı önlemek adına 112, 5 kvar şönt reaktör ilave ettik. 112,5 kvar şönt reaktörün enerji sarfiyatı kaç kwh tir? Yılda 2 defa kapasitif ceza mı yemek yahut şönt reaktör alıp sisteme eklemek mi ekonomiktir?

Tabiki şönt reaktör tüketimi daha mantıklıdır.Ceza ile mukayese edildiğinde devede kulak bile değildir.Tabi bu birazda çektiğiniz güç ve sistemdeki reaktif ile de alakalıdır.

Sami Bey'in kaliteli uyarıları çok önemli. Bir çok firmanın reaktörleri 90-100-110 derece sıcaklıklara ulaşıyor. Kendileri adeta bir elektrik sobası gibi çalışıyorlar....

112,5 kVAR büyük bir değer bu şönt reaktörün kurtaracağı reaktif bedel ayda 10.000 TL den fazla olmalı. Kelli felli bir elektrik sobası dahi koyduğunuzu var sayarsanız 1.000 TL ayda ödersiniz. Sami Bey'in dediği gibi kaliteli bir reaktör ile en fazla 250 TL aktif bedel ödersiniz.

Bence Hesap ortada.

Sami Bey'in kaliteli uyarıları çok önemli. Bir çok firmanın reaktörleri 90-100-110 derece sıcaklıklara ulaşıyor. Kendileri adeta bir elektrik sobası gibi çalışıyorlar....

112,5 kVAR büyük bir değer bu şönt reaktörün kurtaracağı reaktif bedel ayda 10.000 TL den fazla olmalı. Kelli felli bir elektrik sobası dahi koyduğunuzu var sayarsanız 1.000 TL ayda ödersiniz. Sami Bey'in dediği gibi kaliteli bir reaktör ile en fazla 250 TL aktif bedel ödersiniz.

Bence Hesap ortada.
Merhabalar;

Sistemimde kapasitif den cezaya giriyorum . Reaktör bağlıyorum bu seferde aktif gücüm artıyor.
110-200 varsa ! 110 olan baştan tercih ( tabi-
ki kaliteli ) edilirse,daha fazla tasarruf ! sağ-
lanmış olur.Şönt reaktör almakla iş bitmiyor
yani;)
Sami bey merhaba elimde 5KVAR şönt reaktör bağladığımda aktif gücüm yaklaşık 3KW artıyor bunun sebebi ne olabilir

5 kvar reaktörün ( en kötüsü bile ) 50-100
wattan fazla olmaz.Ölçümde hata olsa ge-
rektir.Ekteki bilgiler fikir verebilir.

Ekli dosyalar

• ELEKTRA REAKTÖR.jpg
    ELEKTRA REAKTÖR.jpg
    564.9 KB · Görüntüleme: 111
Son düzenleme:
5 kvar reaktörün ( en kötüsü bile ) 50-100
wattan fazla olmaz.Ölçümde hata olsa ge-
rektir.Ekteki bilgiler fikir verebilir.
Sami bey öncelikle ilginize teşekkür ederim. İşletmedeki enerji tüketimini kestim ölçüm yaptım aktif tüketim yok, sadece reaktörü devreye aldığımda aktif enerjim ilerliyor. Dağıtım şirketine Sayaç değişikliği yaptırdım sonuç değişmedi. Ama makel marka sayaça reaktörü direk bağlarsam reaktif çok hızlı ilerlerken aktif çok fazla ilerlemiyor.

Reaktörün aktif gücünü müstakilen ölçün.
Makel,en sorunsuz ! sayaçtır.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri