İnternet ve telefon hattı

Leventdrk

Üye
Simdi arkadaşlar benim binam eski bir bina birtek ben ve en altkatta bir komsum var. 5 gundur internetim yok turknet kullaniyorum. Kablolara filan baktim tekrar taktim binadaki kutudan hepsi saglam. Zaten biranda gitti dsl ve internet ışığı. Kafama birsey takıldı. Bazi kablolar çıkık büyük kablonun icinden gelen. Bi kismida takılı. Acaba onlar kopartilmismi yoksa oylemiydi anlıyamadım. Eger olması gerektiği gibiyse iptal ettiricem lutfen yardim. Fotoda elimde tutuklarım çıkık duruyordu. Diğerleri ise takili bir kısmı yukarıda.

Ekli dosyalar

• 20201205_162718.jpg
    20201205_162718.jpg
    352.9 KB · Görüntüleme: 34
  • 20201205_162738.jpg
    20201205_162738.jpg
    431.9 KB · Görüntüleme: 32
Elinizde tuttuğunuz kablo telekom un dışarıdaki kutusunda gelen ana hat kablosudur. Diğer kabloları kontrol etmelisiniz.

Ya dostum bunlar olmasi gerektigi gibi dimi bagli olmamasi gerekior. Birde sikayet vardan baktim nnerdeyse kullanicilarin yarisi ayni sekilde 5 gündür kesintiye ugramis hâlâ gelmemis. Santralde sorun yok diyolar banada binadaymis yani bütün herkezinmi bozuldu binadan bir anda 5 gündür kesik. Eger bunlar boyle bağlı olmamasi gerekiyorsa iptal edicem

Bildiğim kadarıyla onlar karşılıksız kablolar yani normal bir durum.
Bende turknet kullanıyorum ve hic memnun değilim. Eskiden kimse Turknet i bilmezken çok iyiydi artık tek ismi kaldı. Çok sorumsuz bir sağlayıcı ama yine de arıza kaydı oluştur gelip baksınlar.

Bildiğim kadarıyla onlar karşılıksız kablolar yani normal bir durum.
Bende turknet kullanıyorum ve hic memnun değilim. Eskiden kimse Turknet i bilmezken çok iyiydi artık tek ismi kaldı. Çok sorumsuz bir sağlayıcı ama yine de arıza kaydı oluştur gelip baksınlar.
Pazartesi iptal edicem milenicom 75 megabit destekliyor evim bağlayacaklar. En azından iletisime geçebiliyoruz birileriyle

binanın girişi binanın kutusuna telekom bakıyor .
istediğiniz servis sağlayıcı firmaya geçin yapacak birim telekom .
servis sağlayıcıların tümü , telekoma birdirim yapıyorlar .

evin içindeki kablo renklerinin tesbiti yapın . ( ek yoksa diğer : kablo rengi değişmesi durumu olabilir )
bina girişindeki ( kablo evin içindeki renkler ) tesbit kablo renklerini bulun .
o ( aynı renk ) kablo sizin bina girişinden modeme bağlantı yapın buradan bağlanır iseniz sizin daire hattınızda sorun var
bina girişinde modem bağlantısı yoksa telekomdan arızadır .

diğer
telekomdan geldiklerinde hanği kablolar sizin bilin .

diğer
telekomdan geldiklerinde hangi kablolar sizin bilin .
Burası önemli o kabloları işaretleyin ya da işaretletin ilerleyen zamanda arıza tespitinde çok lazım olacak,oturduğum apartmanda girişteki bağlantı kutusu yol geçen hanı gibi her interneti kesilen kutuda, tabi buda amatör müdahaleler sonucu başka evlerde arızaya yok açıyor,uyardım ama ne fayda benim bağlantı kablo net (kilitli bir kutuda sadece servisi açabiliyor), kolay gelsin.

Burası önemli o kabloları işaretleyin ya da işaretletin ilerleyen zamanda arıza tespitinde çok lazım olacak,oturduğum apartmanda girişteki bağlantı kutusu yol geçen hanı gibi her interneti kesilen kutuda, tabi buda amatör müdahaleler sonucu başka evlerde arızaya yok açıyor,uyardım ama ne fayda benim bağlantı kablo net (kilitli bir kutuda sadece servisi açabiliyor), kolay gelsin.
Bende halka takili isim soyisim yaziyor zaten kablolarda bir sikinti yok turknet kullanıcılarının yarisi sikayet vara bu sorunu yazmış. Benle birlikte ayni gun gitmis internetleri hâlâ gelmemis. Baska birsey var alt komsum kullaniyor interneti saglam iptal ettiryom zaten ilgisiz alakasizlar

satana kadar diyeceğim ama komşuma x firması satmış olduğu interneti
modem ve sözleşmeyi firma ayağına kadar getirdi gerisini getiremedi hizmete geçirmedi
telekom da bağlantısını yapmıştı .
olmayan hizmet için bir de faturalandırma yaptı .

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri