Çift buton çift el ile motorun çalıştırılması için yardım?

zx6rshn

Üye
Merhaba iş güvenliği için çalıştığım firmadaki preslere çift buton ile çalıştırılması isteniyor.şartlar şunlar tek butona basınca çalışmayacak çift butona basınca çalışacak buraya kadar kısmı yaptım çalışıyor.yalnız denetlemeci diyor ki butonlardan birine basılı tutulduğunda press çalışmayacak benim yaptığım devrede çift butona basınca çalışıyor tek butonlara basınca çalışmıyor yalnız herhangi birine basılı tutup diğer butona bastığımda çalışıyor çalışmaması isteniyor kumanda devresini çizecek birisi var mı

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İki zaman rölesinin kontrol ettiği iki kontaktörle yapılabilir bu dediğiniz 1 saniyeyi aşarsa basma süresi mesela çalışmaz sistem aynı anda basılması gerekir, fakat hazır sistemi oluyor bunun gibi
https://www.pilz.com/tr-TR/eshop/Anahtarlama-(-alternatif:-kontrol-cihazları)/Fonksiyonel-emniyet-röleleri/PNOZsigma-emniyet-röleleri/Çift-El-izleme/PNOZ-s6-48-240VACDC-3-n-o-1-n-c/p/750136
inceleyin tedarikçiden bilgi alın.
İki zaman rolesi iki kontaktör kumanda şemasını çizip buradan paylaşabilirmisiniz

İki zaman rölesinin kontrol ettiği iki kontaktörle yapılabilir bu dediğiniz 1 saniyeyi aşarsa basma süresi mesela çalışmaz sistem aynı anda basılması gerekir, fakat hazır sistemi oluyor bunun gibi
https://www.pilz.com/tr-TR/eshop/Anahtarlama-(-alternatif:-kontrol-cihazları)/Fonksiyonel-emniyet-röleleri/PNOZsigma-emniyet-röleleri/Çift-El-izleme/PNOZ-s6-48-240VACDC-3-n-o-1-n-c/p/750136
inceleyin tedarikçiden bilgi alın.
Tşkler usta sayende bu ipucu ile 2 zaman rolesi 2 açık no buton ve 1 adet mini röle takımı ile devreyi kurdum press makinalarında çalıştırdım.isteyen olursa buradan kumanda devresini çizip yollayabilirim.herkese tşkler

Tşkler usta sayende bu ipucu ile 2 zaman rolesi 2 açık no buton ve 1 adet mini röle takımı ile devreyi kurdum press makinalarında çalıştırdım.isteyen olursa buradan kumanda devresini çizip yollayabilirim.herkese tşkler
iyi günler ustam bu devreyi çizip atabilirmisin rica etsem

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri