Çözemedim

Gürkanizmir

Katılımcı Üye
Cihazın kapasitor arızalı idi. Değiştim. Çalışıyordu
20 dk güzel çalıştı. Basınc iyi 5 bar. 22 gaz. Izmir dışarısı 30 33 derece. Cihaz birden kompresöru zorladı. Aniden sarsilarak durdu. Borular ince kalın aniden sıcacık oldu. Termik açtı galiba cihaz. Noldu anlamadım

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Cihazın kapasitor arızalı idi. Değiştim. Çalışıyordu
20 dk güzel çalıştı. Basınc iyi 5 bar. 22 gaz. Izmir dışarısı 30 33 derece. Cihaz birden kompresöru zorladı. Aniden sarsilarak durdu. Borular ince kalın aniden sıcacık oldu. Termik açtı galiba cihaz. Noldu anlamadım

Bende gecenlerde bir arkadaşın cihazinda kapasitör degistirdim. Yaklasik 2 hafta kullandi kapasitor yine gitti. Muhtemelen adi urun. Kapasitoru yine degistirecegim.

Elinizde varsa yeni bir kapasitorle deneyin yada uzerindeki kapasitoru olcme imkanınız varsa kapasitemetre ile olcun.

Bir ikinci olasilik venim basima gelen kompresor elektrik terminalinden biri erimisti kablolari kontrol edin.

Kolay gelsin

Abi üzerinden çıkan 40. 1.5 idi ben 40 fan fa 5 olandan taktım. Fan duruyor cihazda bi sürü sonra. Bu yüzden şişti galiba. Şimdi 35 1.5 taktım. Deniyorum

Abi üzerinden çıkan 40. 1.5 idi ben 40 fan fa 5 olandan taktım. Fan duruyor cihazda bi sürü sonra. Bu yüzden şişti galiba. Şimdi 35 1.5 taktım. Deniyorum

Fanin durmasi iyiye işaret degil. 5 mf fazla olmus umarim kavrulmamistir motor.

Sonuctan haberdar ederseniz bilgilenmis oluruz.

Abi fan, kapasitor yüksek geldi diye neden dursun ki. Ona anlam veremedim. 1.5 luk fan ucu olani taktim son olarak. Tekrar bisey yapmadı cihaz. Fan ucunun artık yüksek olmamasi gerektiğini öğrenmiş oldum galiba. 2. Denemede fana dikkat ettim zaten. Fan bi süre sonra aniden durunca cihaz ısınmaya başlayıp termik açtı. Sonra dank etti.

Fan için 1,5 MF kondansatör yerine 5 MF kondansatör takmak zamanla zarar verebilir. Hatta fan çalışırken bile rahat çalışmaz titreyerek yada vınıltılı çalışır akım çeker.

Fan için 1,5 MF kondansatör yerine 5 MF kondansatör takmak zamanla zarar verebilir. Hatta fan çalışırken bile rahat çalışmaz titreyerek yada vınıltılı çalışır akım çeker.
Kondansator ilk kalkıştan sonra herhangi bir görev alıyor mu çalışmada. Ilk kalkis sonrasi işi olmuyor diye biliyorum. O zaman sürekli çalışan elemana etkisi var doğru mu

Start kapasitörler röle veya termik kontaklarla işleri bittimi devreden çıkar ama yük durumu değişince tekrar devreye girebilir. daimi kapasitörlerde aynı.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri