Kontrol Kalemi

Doğa Ana Festoya ilham Verdi

Festo DualWingGenerator

Alman firması Festo dur durak bilmiyor, gün geçmiyor ki yenilikçi fikirlerle karşımıza çıkmasın. Festo Biyonik Öğrenme Ağı parçası olarak olağanüstü bir teknoloji platformu geliştirdi.Geleneksel rüzgar türbinlerindeki rotor bıçaklarının(kanat) yerine DualWingGenerator sistemi güç üretmek için iki karşıt kanat çifti kullanıyor.

Festo DualWing Generator

Kanatların doğal dayak Ters ilkesi
Sistemin prensibi doğal kanat yenerek ilkesinin tersine oluşur: kuşlar kanatlarını çırparak havada ileri taşımak için gerekli gücü üretir. DualWingGenerator gibi bir sabit sistem, diğer taraftan, hava akışından kinetik enerji alabilir. Kanatlar ‘doğrusal kaldırma hareketi döner bir harekete burada dönüştürülür. Entegre edilmiş bir elektrik motoru ile elektrik üretilebilir.

Festo DualWing Generator

Düşük rüzgar güçlerindede etkili çalışma
DualWingGenerator kendini optimize ve farklı rüzgar koşullarına adapte edebilir. Geleneksel rüzgar türbinleri için düşük ve alt sınır olan rüzgar hızlarındada DualWingGenerator verimli enerji üretebilmektedir. Sistem 4 ve 8 m/s aralığındaki rüzgarda çok yüksek verimlede enerji ürettiği konrollü bilisel deneylerdede kanıtlanmış.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ