KontrolKalemi.Com

Böyle Test Görülmedi

Böyle Test Görülmedi

Başbakanlık çalışma ofisinde de kullanılan voltaj dengeleyici cihazın, duvardan duvara atılıp üzerinden kamyonetle geçildikten sonra suya sokularak gerçekleştirilen dayanıklılık testi, görenleri hayrete düşürdü.
Elektronik kart ve elektrikli cihazları yanmaktan koruyan Trimbox markasıyla üretilen voltaj dengeleyici cihazın dayanıklılık testinin görüntüleri, görenleri şaşırttı. Bursa’da Yurttaş Holding tarafından üretilen ve başbakanlık çalışma ofisinde bile bulunan cihazın dayanıklılığı, üzerinde araçla geçerek ve duvardan duvara fırlatılarak test edildi. Su dolu kovaya bırakılan cihaz, elektrik panosuna takıldıktan sonra çalışmasına devam etti.

“DAYANIKLILIK TESTİNİ BİRAZ ABARTTIK”
Cihazını, mekanik darbelere ve dış etkenlere karşı test eden Trimbox Teknik Müdürü Aydemir Alkan, “Firmamız tarafından cihazın dayanıklılığı ile ilgili test yapılmasını önermiştik. Biz de firma olarak bir test yapmak istedik. Dayanıklılığı ile ilgili test yaparken biraz abarttığımızı düşünüyorum. Ama yaptığımız test sonucunda cihazın ne kadar kaliteli olduğunu ortaya koymuş olduk. Testimizde Trimbox’ı alıp önce havaya attık sonra üzerinden kamyonetle geçtik. Sonra suya attık. Ürünün çalışıp çalışmadığını kontrol ettiğimizde çalıştığını gördük. Hatta üzerindeki ledlerin bile hâla yandığına şahit olduk” dedi.

“DÜNYANIN EN SAĞLAM ŞALT MALZEMESİ OLDUĞUNU KANITLADIK”
Yapılan testleri cihazın seri numarasına kadar kayıt altına aldıklarını belirten Alkan, “25 yıllık elektrikçiyim. Dünyanın en eski ve kaliteli şalt malzemeleri bile bu testlerden sonra çalışamaz. Ama Trimbox’ın bunu başarmasıyla aslında dünyanın en sağlam şalt malzemesi olduğunu kanıtladı. Trimbox, yapılan bu testle beraber çalışma ortamındaki fiziksel şartlara göre ve çarpmalara karşı nereye kadar dayandığını gözler önüne serdik” diye konuştu.
Trimbox’ın kullanımı artarsa Türkiye’de bir yılda meydana gelen yaklaşık iki milyar dolarlık elektronik kart yanma maliyetinin ortadan kalkacağını ifade eden Alkan, sözlerini şöyle tamamladı: “Elektrikli cihazların belirli hassasiyet ve sınırlar dahilinde üretilirler. Bu cihazlar bazen elektriğin kalitesinden, üretim hatasından, tozdan, nemden, sıcaklıktan veya mekanik hatalardan kaynaklanan sebeplerden dolayı arızalanabilir. Ama Trimox kullanılan yerlerde ’şebeke kaynaklı’ bir problem asla yaşanmamaktadır.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ