Kontrol Kalemi

Black Friday İndirimleri İle Kombi Fırsatları

Black Friday İndirimleri İle Kombi Fırsatları

  Evin en önemli ihtiyaçları arasında yer alan kombiler doğalgaz sistemine yeni geçenlerin ya da kombisini yenilemek isteyenlerin büyük masraf kalemlerinden biridir. Bu sebeple Black Friday İndirimi, kombi satın almak isteyenler için bulunmaz bir fırsat olarak karşımıza çıkıyor. Birçok markanın farklı çeşit ve modelde kombi alternatifleri bulunuyor. Peki kombi nasıl seçilir ve hangi kombiyi seçmek gerekir?

  Kombi seçerken dikkat edilmesi gereken kriterler içerisinde ısıtılacak alanın boyutu, alan için en doğru kombi modelinin belirlenmesi, enerji kullanımı ve marka gibi unsurlar yer alır.


  Kombi Nasıl Seçilir?

  Kombi satın almadan önce dikkat edilmesi gereken ilk nokta ne tür bir kombi seçmeniz gerektiğidir. Seçebileceğiniz 4 farklı türde kombi bulunuyor. Bunlar; yanma sonrası oluşan kirli havanın atılması için bir bacaya gerek duymayan elektrikli kombiler, çıkan kirli havanın da kullanıldığı yoğuşmalı kombiler, kirli havayı baca yardımı ile dışarı atan bacalı kombiler ve bina bacasına bağlanma zorunluluğu bulunmayan hermetik kombilerdir.

  Isıtılacak alanın hacmi kombi tercihinizi şekillendiren bir diğer nokta olmalıdır. Evin metrekare bazında genişliği ve cephesi, kaç metre peteğe ihtiyacınız olduğunu ve kaç kcal/h’lık bir kombiye ihtiyacınız olduğunu size söyler. Basit bir hesapla oda sayısını ve her odaya kaç adet petek yerleştirildiğini göz önünde bulundurarak bir planlama yapılabilir. 1-10 adet petek için 24-27 kW kombi yeterli gelirken 10 ile 15 petek için 28–34 kW aralığındaki kombiler tercih edilebilir.

  • Eşanjör sayısı da kombi seçerken üzerinde durulan bir diğer noktadır. Musluk ve tesisata giden suyu ısıtan parça olan eşanjör bazı kombilerde tek iken bazı kombi modellerinde iki veya 3 adet olabilir. Kalorifer suyu ve musluktan akan suyun aynı yerde ısıtıldığı kombilerde tek eşanjör bulunur. Çift eşanjörlü kombilerde bu iki görev için ayrı parçalar bulunur. Yarı yoğuşmalı kombilerde eşanjör sayısı 3’e çıkar ve yoğuşma için bir eşanjör daha bulunarak bu görevi yerine getirir. Bu da verimliliği artırır.
  • Kombi seçimi esnasında değerlendirilen bir diğer kriter ise elbette kombinin kullanım esnasında harcadığı enerji ve elbette maliyettir. Kombi çeşitleri içerisinde en az yakanlar yoğuşmalı kombilerdir.
  • Kombi seçiminizi şekillendiren diğer husus ise markadır. Güvenilir ve servisine kolay ulaşılabilir bir markanın kombisini tercih etmeniz herhangi bir sorun yaşama ihtimaline karşı sizi rahatlatacaktır.

  Black Friday Kampanyalarıyla En İyi Kombi Markaları

  Kombiler uzun yıllar kullanılan, evlerin demirbaşları içerisinde yer alan ve yüksek fiyat grubunda satılan ürünlerdir. Bu sebeple doğru kombiyi seçmek size uzun vadede kâr sağlayacaktır. Black Friday indirimleri ile kombi satın almak isteyenler tüm bu bilgiler ışığında ev ve işyerleri için en uygun kombiyi seçebilirler.

  E.C.A. Proteus Premix 24 HM Hermetik Yoğuşmalı Kombi

  ErP A enerji verimlilik sınıfında bulunan kombi, sessiz çalışma özelliğine sahip. Hem doğalgaz hem de LPG ile çalışabilen kombi akıllı oda termostatı bulunuyor.. Bu özelliği sayesinde iOS ve Android uygulamaları kullanılarak cep telefonu ile kontrol edilebiliyor.

  Vaillant eloBLOCK VE 18 kW Elektrikli Kombi

  9,12,14 ve 18 kW kapasite seçenekleri ile sunulan kombi, arıza teşhis özelliği ve ergonomik LCD ekranlı paneli ile ön plana çıkıyor. İçerisinde pompa ve genleşme tankı bulunan bu kombi modeli eRelax akıllı dijital termostat ile uzaktan kontrol edilebilme özelliğine sahip.

  Arçelik DGK 30 EK LCD Konvansiyonel Hermetik Kombi

  Konvansiyonel ısıtma tekniği ve  hermetik baca tipi ile kendi grubunun en çok tercih edilen hermetik kombi modeli olan Arçelik DGK 30 EK LCD Konvansiyonel Hermetik Kombi, çift eşanjörlü ve donma emniyetli bir kombi modelidir. Anında sıcak su sağlama ve hata tespit özelliği ile kolay kullanım sağlar

  Demirdöküm Atron Condense 20 kW Yarı Yoğuşmalı Kombi

  Çevre dostu teknolojiye sahip kombi 20 kW ve 24 kW kapasite seçenekleri ile satışa sunuluyor. A sınıfı kullanım suyu verimliliğine ve B sınıfı ısıtma verimliliğine sahip cihaz yüksek verimli pompası ile elektrik tasarrufu sağlamanıza da yardımcı oluyor.

  Yaşam alanını ısıtmak ve sıcak su ihtiyacını gidermek için gerekli olan kombiyi seçerken dikkat edilmesi gereken detayları ve kombi önerilerini değerlendirebilirsiniz. Kullanacağınız alan için yeterli kapasiteye sahip ve gerekli tahliye özelliklerini barındıran kombiler arasından kullanılacak enerjiyi göz önünde bulundurarak kampanyaları inceleyebilir, aradığınız kombiyi satın alabilirsiniz.

  Siz de benzersiz fırsatları kaçırmamak için çiçek sepeti app ücretsiz indirebilir ve Black Friday indirimleri ile aradığınız kombiyi anında satın alabilirsiniz!

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ