Kontrol Kalemi

Bir Taşla İki Kuş

Bir Taşla İki Kuş

  Yazın sahil kenarında güneşten korunurken aynı zamanda cep telefonumuzu şarj edebileceğiz.

  ELPAŞ ELEKTROMEKANİK A.Ş. de çalışan iki idealist Türk mühendis tarafından 2010 yılında buluşu yapılan buluş 2012 yılında patent belgesi almaya hak kazandı. SolBrella Türk Patent Enstütüsü Bilim Konseyi tarafından son 7000 buluş arasında öne çıkan ilk 10 yerli fikir ve buluştan biri seçildi. İlk ticari ürünler 2013 yılı yaz sezonunda seçilmiş bazı tesislerde deneme olarak kullanıldı ve elde edilen tecrübeler ışığında üretim sürecini tamamladı. 2014 yılı yaz sezonuna hazır.

  SolBrella iki parçadan oluşuyor ;

  1- Güneş Enerjisinden elektrik üreten papatya şeklindeki parça, şemsiye ve gölgelikler ile uyumlu tasarımı sayesinde kolayca monte ediliyor.
  2- Şemsiyenin direğine de bağlanabilen Bağlantı ve Şarj kutusu da üzerinde 2 adet USB soketi ile mobil cihazların kolayca şarj edilmesine imkan veriyor. İstenirse USB ile uyumlu , içecek soğutucu, vantilatör, lamba vb ürünler de kullanılabiliyor.

  Solbrella, modüler yapısı ile değişik güçlerde enerji sunabiliyor. Standart ürün 12v-20Watt üretiyor. İsteğe göre modüllerin sayısı artırılıp, istenen güce ulaşılabiliyor. Modüller farklı mimari ile birleştirilip, tekne-yat, düz tente, çatı, çadır, kamp karavanı gibi yerlerde de kolaylıkla ve başarıyla kullanılıyor.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ