Kontrol Kalemi

Allen-Bradley E300 Yeni Nesil Elektronik Aşırı Akım Rölesi

Allen Bradley E300
Dünyanın her yanından panel üreticilerinin, sistem entegratörlerinin ve kullanıcıların girdilerinden esinlenen Rockwell Automation mühendisleri, yeni Allen-Bradley E300 elektronik aşırı akım rölesini geliştirdi. E300 Aşırı akım rölesi EtherNet/IP, patentli akım ölçümü teknolojisi ve zaman kazandıran I/O seçenekleri dahil tüm iletişimi modüler bir tasarıma entegre etmektedir. Modülerlik, kullanıcılara cihazı ihtiyaçlarına göre kullanma esnekliği sunarak, motor sürücülü proseslerinin daha verimli ve daha karlı çalışmasını sağlamaktadır.
Elektronik aşırı akım rölesi teknolojisi geçtiğimiz on yılda daha çok benimsendi ve pratik beklentiler arttı, diye belirten Rockwell Automation Global Ürün Müdürü Bill Martin şöyle ekliyor: “Müşteriler bize teknolojinin uzaktan izleme ve tahmini geçiş uyarılarına değer verdiklerini fakat, programlamayı basitleştiren, ağdaki cihazları koruyan, kablo bağlantısı süresini kısaltan, bakımı kolaylaştıran ve katalog sayılarını asgari düzeye indiren tasarımlar da istediklerini söylediler.”
Standardize Ethernet/IP İletişimi Kurulumu ve Kullanımı Kolaylaştırmaktadır
E300 Aşırı akım rölesinin yerel çift portlu EtherNet/IP seçeneği, E300 Aşırı akım rölelerinin daisy chain bağlantısı sağlayarak ve Ethernet switch ihtiyacını ortadan kaldırarak, ağ kablo bağlantılarını basitleştirmektedir. E300 Aşırı akım rölesi, bakım personelinin E300 rölesini özel bir yazılıma ihtiyaç duymaksızın, herhangi bir Internet erişimli cihazdan entegre etmek için, basit bir Web tarayıcı kullanmasına olanak tanıyan gömülü bir Web sunucu da sağlamaktadır. E300 Aşırı akım rölesi, bir ağ noktası kesintisi durumunda haberleşmeyi korumak için bir cihaz seviyesinde ring (DLR) topolojisini desteklemektedir.
Akıllı Entegrasyon ve İşletim
E300 Aşırı akım rölesi, bir Add-on profil üzerinden Rockwell Automation’dan Studio 5000 kontrol ortamına kolaylıkla entegre edilmektedir. Bu entegrasyon sayesinde, kullanıcılar cihaz ile bir Logix kontrolörü arasındaki veri iletişimine sadece beş tık uzaklıktadır.
E300 Aşırı akım rölesi, yerel ve uzaktan motor işletimi için programlamaya olanak sağlayan gömülü bir Allen-Bradley DeviceLogix mantık motoru içermektedir. E300 Aşırı akım rölelerinin değiştirilmesini kolaylaştırmak için, operatör istasyonları kullanıcıların önceden depolanmış röle konfigürasyonlarını sadece bir düğmeye basarak indirebilmesini sağlayan bir kopyalama özelliğini de desteklemektedir.
Genişletme I/O Kablo Bağlantısı Kurma Süresini Kısaltmakta ve Ağ Noktası Sayısını Azaltmaktadır 
E300 Aşırı akım rölesi, tek bir ağ noktası içerisinde çeşitli dijital ve analog genişletme I/O modülleri sunarak, kullanıcıların röle kapasitesini azami düzeye çıkarabilmesini sağlamaktadır. E300 dijital genişletme I/O modülleri dört giriş ve iki röle çıkışı sağlayışıyla, kullanıcıların temel aşırı akım rölelerinde sağlanandan daha fazla giriş ve çıkışa ihtiyaç duyduğu karmaşık başlatma senaryoları için idealdir. Ayrıca rölenin genişletme I/O modülleri, kullanıcıların geleneksel ve analog sinyaller ve motora gömülü belirli basınçlı sıcaklık detektörü arasında seçim yapmasına olanak tanımaktadır. Analog IO modülleri hem geleneksel analog sinyalleri hem de RTD sensör sinyallerini alma becerisini, endüstride ilk kez tek cihazda birleştirmektedir.
Modüler Tasarımda Patentli Akım Ölçüm Teknolojisi Çok Yönlülüğü Geliştirmektedir 
E300 Aşırı akım rölesi, Rogowski teknolojisini kullanan patentli bir akım algılama çözümü içermektedir. Bu teknoloji, E300 Aşırı akım rölesi hala geniş bir 1:10 FLA aralığı sunarken, piyasadaki en kompakt aşırı akım rölesi olarak kalmasını sağlamaktadır. Bu geniş FLA aralığı, seçimin basitleşmesi ve envanterin azalması anlamına gelmektedir. E300 modülerliği –algılama, kontrol ve iletişim modüllerinden oluşmaktadır-, kullanıcılara rölelerini algılama, kontrol ve iletişim ihtiyaçlarını karşılamak üzere özelleştirme esnekliği sağlamaktadır.
Algılama modülü akım, voltaj ve topraklama kaçağı algılama becerilerinin ve doğrudan kontaktör takma, panel takma ve doğrudan bağlantı imkanının bir kombinasyonunu barındırmaktadır. Kontrol modülü AC ve DC dijital girişlerinin yanında pozitif PTC ve topraklama kaçağı seçenekleriyle mevcuttur. Ayrıca çeşitli iletişim modülleri E300 Aşırı akım rölesinin EtherNet/IP ve DeviceNet ağları ve tek başına uygulamalar üzerinde kullanılabilmesini sağlamaktadır.
Rockwell Automation Hakkında:
Rockwell Automation, Inc. (New York Borsası: ROK) Endüstriyel otomasyon ve bilgiye adanmış dünyanın en büyük şirketi olan Rockwell Automation, Inc., müşterilerini daha verimli ve dünyayı daha sürdürülebilir bir hale getirmektedir. Merkezi Milwaukee, Wis.’de bulunan Rockwell Automation, 80’i aşkın ülkede hizmet veren 22.000’den fazla kişiyi istihdam etmektedir.
Exit mobile version