Kontrol Kalemi

Akıllı enerji fikrinizi ABB’ye gönderin, ‘Yeteneğinizi Ortaya Çıkarın’

Akıllı enerji fikrinizi ABB’ye gönderin, ‘Yeteneğinizi Ortaya Çıkarın’

  Yeni potansiyel fikirler arıyoruz!

  ABB, enerji dağıtımında devrim yaratma potansiyeline sahip fikirler arıyor. Lider teknoloji şirketi, yeni dijital enerji yönetimi ürünleri ve hizmetleri sağlamak amacıyla bireyler ve ekipler için “Yeteneğinizi Ortaya Çıkarın” çağrısını başlattı.

  Bu girişim, Politecnico Üniversitesi’nin Fondazione Politecnico di Milano tarafından yönetilen yeni şirket bölgesi ve destek tesisi olan PoliHub ile işbirliği içinde  düzenleniyor.

  Dijitalizasyon, enerji için ekonomik büyümeye olanak sağlayan sürdürülebilir çözümler bulmanın anahtarıdır. Şirket, 2016 yılında teknolojilerinin Nesnelerin Endüstriyel İnternetine bağlanmasını sağlayan bir platform olan ABB Ability TM Platformunu tanıttı. “Unlock Your Ability” (Yeteneğinizi Ortaya Çıkarın) girişimi ise alçak gerilim
  enerji dağıtımının geleceğini şekillendirebilecek öngörülü çözümlere sahip mühendislere ve yeni şirketlere kapıaçıyor.

  ABB’nin Elektrifikasyon Ürünleri bölümü PC iş biriminin başkanı olan Giampiero Frisio: “Dijitalizasyon, toplumun enerji dağıtma ve tüketme biçimini değiştirmek için insanın hayatta bir kez karşılaşabileceği bir fırsattır. “Yeteneğinizi Ortaya Çıkarın” girişimi, fark yaratabilecek fikirler barındıran inovasyoncuları keşfetmek ve  gelişmelerini hızlandırmakla ilgilidir. Katılmak çok kolay, başvurun ve bizler kaynaklarımız, bağlantılarımız ve bilgi birikimimizle en iyi fikirleri destekleyeceğiz.” dedi.

  “Yeteneğinizi Ortaya Çıkarın” girişimi, verimliliği ve güç tasarrufunu geliştirmek için enerji verilerini kullanan yeni akıllı enerji ve şebeke çözümlerinin yanı sıra endüstriyel varlıkları izlemeyi ve yönetmeyi daha kolay hale getirmek için akıllı yollar keşfetmeyi amaçlıyor.

  Jüri, bu zorlukların herhangi birini ortadan kaldırabilecek  fikirler, kavramlar ya da teknolojiler arıyor. Araştırmacılar, mühendisler, girişimciler, profesyoneller ve  öğrenciler, fikirlerini ABB desteğiyle geliştirme fırsatı için hemen başvurmalı.
  Başvurular için son tarih 30 Nisan 2017.
  Daha fazla bilgi için hemen kaydolun.

  Fikrinize hız verin

  İş ve enerji uzmanlarından oluşan jüri, ek rehberlik ve teknik destek için hızlandırılacak 20’ye kadar proje seçecek. PoliHub, bire bir çevrimiçi eğitim oturumları ve teknik destekle yarışmacıların yenilik sahalarını ve sunum yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olacak.

  Ardından son tur, son üç projeyi belirleyecek. Her bir proje, ABB’nin PoliHub tarafından yönetilen altı aylık hızlandırma programında finansmanı sağlanan proje olma şansı kazanacak .

  PoliHub İcra Kurulu Başkanı Stefano Mainetti şöyle dedi: “Açık İnovasyon perspektifinden oluşturulan bu projenin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. Enerji  yönetimi endüstrisinin öncülerinden biri olan ABB ekibinin yetenekleri, PoliHub tarafından tasarlanan özel girişimci programıyla bir araya geldiğinde, büyük ve yenilikçi bir başarı için doğru kombinasyonu oluşturuyor. Katılımcıların bu Çağrı boyunca ulaşabilecekleri büyüme potansiyelinden eminiz.”

  Yolculuğunuza başlayın

  ABB’nin Milano yakınlarında yer alan Bergamo teknoloji merkezinde bulunan ekipler, şirketin en yeni teknoloji geliştirme, simülasyon ve test olanaklarına erişebilecek. ABB ve PoliHub, her programı bireysel projelerin özel ihtiyaçları doğrultusunda tasarlayacaklar. Buradaki genel hedef, daha güçlü teknik ve girişimci yeteneklerin yanı sıra daha kaliteli bir çözümü de teşvik etmektir.

  Ayrıca ABB ve PoliHub potansiyel yatırımcılar ve sponsorlarla bağlantı kurma fırsatları yaratacak ve danışmanlar, uzmanlar ve araştırmacılardan oluşan ağından  profesyonel destek sağlayacak.
  Frisio, “Yeteneğinizi Ortaya Çıkarın girişimi, insanlara ABB ve PoliHub bünyesindeki enerji ve yenilik uzmanlarından dünya standartlarındaki AR-GE kaynaklarına ve rehberliğine erişmek için benzersiz bir fırsat sunuyor,” şeklinde konuştu.

  Ağınızı oluşturun

  Yeteneğinizi Ortaya Çıkarın girişiminin final etkinliğinde, ekipler ABB’nin potansiyel yatırımcıları, ortakları, iş destekçileri ve üst düzey yöneticilerinden oluşan seçkin bir kurula uygulanabilir çözümler sunmaya hazır olacak. Yarışmanın sonunda, en iyi fikirler piyasaya girmeye hazırlanmak için doğru ortaklıkları bulmuş olacak.

  Frisio, “ABB, iyi fikirlere sahip insanları destekleme inancı üzerine kuruldu,” dedi. “Onları birbirine bağlayan akıllı teknolojilere ve altyapıya sahibiz; insanların bunları yeni yollarla kullanmalarını sağlamak istiyoruz. Elektrik enerjisini daha akıllı hale getiren bir fikriniz varsa, “Yeteneğinizi Ortaya Çıkarın” girişimi, ihtiyacınız olan yardım ve desteği almanız için eşsiz bir fırsat: şimdi harekete geçme zamanı.”

  ABB;
  ABB, (ABBN: SIX Swiss Ex) elektrifikasyon ürünleri, robotik ve hareket, endüstriyel otomasyon ve güç şebekeleri alanlarındakamu hizmetleri, sanayi, ulaşım ve altyapı sektörlerindeki müşterilerine global çapta hizmet veren öncü bir teknoloji lideridir. 125 yılı aşan inovasyon tarihine sahip olan ABB, bugün endüstriyel dijitalleşmenin geleceğini yazıyor ve Enerji ve Dördüncü Endüstriyel Devrimi harekete geçiriyor. ABB, yaklaşık 135,000 çalışanı ile 100’den fazla ülkede faaliyet  göstermektedir.
  www.abb.com

  PoliHub;
  PoliHub, Politecnico di Milano’nun Fondazione Politecnico di Milano tarafından yönetilen yeni şirket bölgesi ve destek tesisidir ve Milano Belediyesi tarafından desteklenmektedir. UBI Global (Üniversite İş Destek Tesisi) tarafından dünyanın beşinci ve Avrupa’nın ikinci en iyi üniversite destek tesisi ödülü verilen PoliHub, inovatif yeni şirketlere ölçeklenebilir iş modelleriyle destek vermektedir, Açık İnovasyon programları aracılığıyla kuruluşlarla işbirliği kurmaktadır ve özel Rehberler
  ve Danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. PoliHub, 100 şirkete ev sahipliği yapmaktadır (35 Hızlandırma, 45 Yeni Kurulan, 20 Bölge). Bu şirketler; bilgi teknolojisi,  elektronik cihazlar, internet uygulamaları ve hizmetleri, biyo-tıp, enerji, tasarım ve havacılık gibi çeşitli sektörlerde faaliyet göstermektedir. 2000 yılında kurulan PoliHub, 9000’den fazla fikir toplamış ve başlangıç aşamasındaki 390 fikri desteklemiştir.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ