Kontrol Kalemi

ABB elektrikli araçlar için en ekonomik şarj çözümünü tanıtıyor.

ABB şarj çözümleri portföyünü, evler ve işyerleri için montajı kolay bir çözüm olan duvar tipi AC şarj ünitesi ile zenginleştiriyor.

Toplamda 52 farklı tip içeren yeni duvar tipi AC şarj ünitesi portföyü, özel ve iş kullanımı için yüksek kaliteli ve uygun maliyetli elektrikli araba şarj çözümü sağlıyor. Bu ürün grubu, ABB’nin kapsamlı akıllı bina çözümlerini daha da güçlendiriyor. Kurması kolay 50’ye 25 cm2’lik tasarımıyla bu şarj ünitesi evlere ve ofislere kolaylıkla monte edilebilir. Konaklama sektöründe olduğu gibi, müşterilerinin gecelik şarja ihtiyaç duyduğu bina tiplerinde de rahatlıkla kullanılabilir. ABB Global Elektrikli Araç Şarj Ürün Grubu Başkanı Frank Mühlon şunları söylemiştir: “Hibrit ve sadece elektrikle çalışan araçların satışındaki artış, işyerleri ve ofisler için basit ve uygun maliyetli araç şarj etme talebi yarattı.

Şarj etme işlemi, günü kesintiye uğratmamalı, bu nedenle portföyümüzü evde ya da işte montajı ve kullanımı kolay duvar tipi AC şarj üniteleri ile genişlettik. Sürücüler artık arabalarını gecelik olarak prize takıp günlerine devam edebilmenin tadını çıkaracaklar.

İç ve dış mekan kullanımı için her havaya elverişli sağlam bir muhafazayla imal edilen AC şarj üniteleri farklı modellerde mevcuttur, 22 kW AC 3-faz şarjın yanı sıra 4,6 ve 11 kW AC şarj olanağı da mümkündür. Bütün ABB ürünlerinde olduğu gibi, duvar tipi şarj ünitelerinin montajı ve bakımı için uzman yardım, şirketin küresel teknik destek hizmetleri yoluyla sadece bir telefon uzaktadır.

Şarj Üniteleri KontrolProtokolüyle (OCPP) uyumlu ABB duvar tipi AC şarj ünitesi, gelecekteki gelişmelere karşı hazırlıklıdır. Yetkilendirme ve yük dengeleme özellikleri desteklenmektedir.

İlave esneklik için duvar tipi şarj ünitesi tip 2 priz, kapaklı tip 2 priz veya tip 1 ve tip 2 kablo dahil bir dizi bağlantı imkanı sağlar. Duvara montajın zor olduğu mekanlar için, bir şarj cihazı, arka arkaya iki şarj cihazı ve 90 derece açıda iki şarj cihazı montajına imkan tanıyan kaidelerde mevcuttur. Duvar tipi AC şarj üniteleri, enerji sayacı, yük dengeleme özelliği, işletme ofisi entegrasyonu ve UMYS/3G modem ile birlikte ya da giriş seviyesindeki temel özellikli olmak üzere farklı tiplerde mevcuttur.
Diğer önemli isteğe bağlı özellikler ise; Radyo Frekansıyla Tanımlama (RFID) ve artırılmış güvenlik için kilit yetkilendirme; veri iletişimi için sim kartı modelleri; iş sahası ihtiyaçları için giriş akımını sınırlayan yazılım; akıllı bir şekilde kontrol edilen şarj için iletişim ara yüzü ve istatistikler, yapılandırma ve erişim yönetimi için web araçları.

Frank Mühlon şunları ekledi: “Duvar tipi AC şarj ünitelerinin piyasaya sürülmesiyle, müşteriler bina altyapılarına bağlanan şarj çözümlerinden artık faydalanabilecekler. Nerede oturduklarına ve çalıştıklarına bağlı olmaksızın, ABB artık ihtiyaçlarını karşılayacak akıllı bir çözüm sunuyor.”

Exit mobile version