Kontrol Kalemi

3. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı Tanıtım Lansmanı

3. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı Tanıtım Lansmanı

  29-30 Nisan 2015 tarihleri arasında İstanbul Haliç Kongre Merkezinde, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve UGETAM himayelerinde, TRT, Sabah Gazetesi, Turkcell ve Vodafone’un ana sponsorluklarında, HHB Fuar şirketi tarafından gerçekleştirilecek olan 3. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongresi ve Fuarı ; 17 Aralık 2014 tarihinde Ankara Limak Otel’de gerçekleştirilen özel lansmanla tanıtıldı.

  3. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre Başkanı Prof. Dr. Ümit Doğay Arınç’ın ev sahipliğini üstelendiği etkinliğe, başta T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye Büyük Millet Meclisi Enerji Komisyonu Başkanı İbrahim Halil Mazıcıoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi Enerji Komisyonu Üyeleri , T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Ersan Aslan, T.C. Kalkınma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan olmak üzere, ICSG İstanbul 2015 Yürütme Kurulu Üyeleri, ICSG İstanbul 2015 Bilim ve Danışma Kurulu üyelerinin yanı sıra, Türkiye’de bulunan tüm Ülkelerin Büyükelçilerinin, Ticari Ateşelerinin ve söz konusu ateşeliklerin Enerji Müsteşarlarının ve enerji sektörünün üst duzey yetkilileri katılım sağladı.

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, tanıtım lansmanında yaptığı konuşmada “ Bu Türkiye’nin modern yüzünün en önemli göstergelerinden birisidir. Bunun düzenleniyor olması Enerji Bakanlığımızın enerji tasarrufu ile ilgili yaptığı çalışmaların en önemli başlığını teşkil edecek” diye konuştu.

  Böyle bir organizasyona her zaman destek olacaklarını ve olmaya da devam edeceklerini belirten Bakan Yıldız “ Bugün 35 milyon enerji elektrik dağıtımlarıyla, 70 milyon adetlik GSM operatörleriyle beraber verilerin iletilmesine dönük, arkadaşlarımız gerekli bilgileri verdi. Ortak veri tabanlarının kullanılıyor olması her birimizin işini kolaylaştıracak. O açıdan bizler enerjinin hem eşit kullanımının Türkiye’de çalışmalarını yaparken dünyadaki kötü örneklerinin Türkiye’de uygulanmamasıyla ilgili çalışmaları yapıyoruz” dedi.

  3. yılında ICSG İstanbul 2015 kongre ve fuarı dünya fuar listesine girmiş olup, binlerce uzmanın ve akademisyenin katılımıyla uluslararası platformda, ülkemizin tanıtımına olumlu katkı sağlayan kongre ve fuar olma yolunda ilerlemektedir.

  29-30 Nisan 2015 tarihleri arasında düzenlenecek olan , “3. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı”na; bu yıl  kamu kurumları, uluslararası metroloji ve standardizasyon kuruluşları, uluslararası akıllı şebekelerin STK’ları, elektrik, su ve gaz sayacı üretici ve ithalatçı firmaları, elektrik, su ve doğal gaz dağıtım şirketleri, organize sanayi bölgeleri, belediyeler, uygunluk değerlendirme kuruluşları, otomasyon firmaları, muayene, deney ve kalibrasyon kuruluşları, Ar-Ge firmaları, enerji üretim/iletim/dağıtım firmaları, GSM operatörleri, akıllı bina firmaları ve yazılım firmaları ile ilgili yurt içi ve yurt dışı sektör temsilcilerinden oluşan binlerce uzman ve akademisyenle birlikte 50’nin üzerinde ülkeden 5000 sektör temsilcisinin katılması beklenmektedir.

  Ülkemizin enerji alanındaki kamu yöneticilerine, karar vericilere, özel sektöre, yatırımcılara ve enerji sektöründe mal ve hizmet sunanlara yararlı olması amaçlanan 3. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı’na şimdiden büyük ilgi gösterilmektedir.

  3. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı’ ile ilgili detaylı bilgiye www.icsgistanbul.com

  Adresinden ulaşabilirsiniz.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ