roc 131 sekonder koruma rölesi

ramoli35

Üye
arkadaşlar işyerimde üç adet trafom var.bu tafolarda giriş ayırıcı ile,bi trafo kesicisi,birde bi sonraki trafoya çıkış için hat kesicisi bulunmaktadır.işletme gerilimim 10,5 kv.trafolardan birincisi 1000kva,ikincisi 1250kva,üçüncüsü 1000kva dır.sekonder koruma rölesi olarak roc 131 kullanıyorum.yani her trafoda bir trafoya ait,bir hat kesicisine ait iki adet sekonder koruma panom var.üç trafom olduğu için 2+2+1 yani 5 sekonder koruma panom var.bunların ayarlarını nasıl yapabilirim neye göre ayar yapmam gerekio.yardımcı olursanız sevinirim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
arkadaşlar işyerimde üç adet trafom var.bu tafolarda giriş ayırıcı ile,bi trafo kesicisi,birde bi sonraki trafoya çıkış için hat kesicisi bulunmaktadır.işletme gerilimim 10,5 kv.trafolardan birincisi 1000kva,ikincisi 1250kva,üçüncüsü 1000kva dır.sekonder koruma rölesi olarak roc 131 kullanıyorum.yani her trafoda bir trafoya ait,bir hat kesicisine ait iki adet sekonder koruma panom var.üç trafom olduğu için 2+2+1 yani 5 sekonder koruma panom var.bunların ayarlarını nasıl yapabilirim neye göre ayar yapmam gerekio.yardımcı olursanız sevinirim.

Bir kesiciden 2 trafomu besleniyor? Hat kesicisi dediğinde trafo yakında değilde uzak bir noktadamı?
Bağlantıyı tam tariflermisin.

...Üç adet trafonuz varsa, hatta karıştırılmasın diye, üç adet sekonder koruma panosu dizayn etmeniz lazım. Bu drumda hangi trafonun sekonderinde problem var diye, meydana gelen arıza sonrasında, pratiklik ve arızayı çözmede zaman kazandıracaktır. Şu soru akla gelebilir: Ama ben 5 adet sekonder koruma panosunu ne yapacağım? Kolay: Üç adet panoyu her bir trafo için seçin ve gerekli ekipmanın dağılımını ona göre yapın. Tekrar söylüyorum: Her trafo için birer adet sekonder pano (ki üç adet trafonuz var) pratiklik ve arıza giderme konusunda zaman kazandıracaktır...

----------------------------------------
"Eğer yapmak istiyorsanız, niyetinize bağlı
kalarak istediğinizi yapabilirsiniz."

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular