Ekat Belgesi

derbeder42

Üye
arkadaşlar ekat belgesi hakkında bilgi edinmek istiyorum
belgeye sahip olabilmem için nereye müracat etmeliyim
belge sahiplerinin yetkileir nelerdir
yardımcı olursanız sevinirim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
e-kart belgesi neyin nesi. Sakın EKAT olmasın o. yani " Elektrik Kuvvetli Akım Tesislerinde Yüksek Gerilim Altında Çalışma İzin Belgesi."
Ben İzmir - Işıklar Eğitim Merkezinden almıştım

evet kardeşim haklısın
yazım hatası yaptım hiç farkında değilim
belgeye nasıl sahip olacağıma dair bilgiler verirsen sevinirim

Sn.derbeder42,benim bildiğim bu belgeyi Manisa Soma ilçesinde bulunan EÜAŞ a ait soma eğitim merkezi kesin veriyor.2006 fiyatı kişi başı 2000 ytl olarak duymuştum.İzmir ışıklar eğitim merkezi,Ankara Gölbaşı eğitim merkezleri kurum personeli haricine eğitim veriyor mu bilmiyorum.Bu belgeye sahip olmak temelde iyidir.İşsizsen yüksek gerilim hatları olan trafolu tesislerde işe girişte belgesi olmayana göre avantajın olur.Ama arabayı ehliyet sürmediği gibi işide EKAT belgesi yapmayacak.Benim çok eskiden beri var daha hiç lazım olmadı.Bu EKAT Avrupa Birliği uyum çalışmaları dahilinde ortaya çıkmış bir olgu.Ülkemizde henüz uygulamada oturmuş değil.

yardımcı olduğun için teşekkür ederim kardeşim

kardeşim ekat belgesini alabilmen için tedaş personeli değil isen bir şirket adına gitmen gerekiyr artı almak isteğin ekat belgesi 34,5 kv mu 154 kvmu yoksa 380 kvmu bunları veren yerler hep farklı ve fiyatlarıda baya yüksek bunu almak istiyorsan 34.5 kv luk için tedaşın arıza Bakım onarım kısımları özelleşmeye başladı bu şirketlerin biriyle görüş onalr bu belgeyi sana sağlarlar ben o şekilde aldım daha geniş bilgi için bana yazabilirsin

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu belge turkİyede beŞ egitim merkezİ verebİlmekde yanliŞ bilmİyosam erzurum erzİncan İzmİr iŞiklar ankara gÖlbaŞi İstanbul tuzla bu belgeyİ bakanlik zorunlu tutmakla beraber 1000v ustundeki elektİrİk tesİslerİnde guvenlİ caliŞma ortami oluŞtura bİlmek İcİn sİstem caliŞanlarini almasi gereken bİr yetkİ belgesİ

peki bu belgenin size ne faydaları var bende almak için ugraşıyorum iş bulabirmiyim bu belge ile

İş bulabilirsiniz.Üretim santrallerinde ve Trafo Merkezlerinde.

1000 voltun üzerinde çalışan tüm tesislerde ekatı olan personel çalıştırılmak zorunda ekatı teiaş tedaş eüaş verir nerde çalışacaksan ekatı ona göre bu üç şirketin eğitim merkezinden alırsın

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri