Yüksek Gerilim Hakkında Tüm Bilgiler Buraya

burdaki bilgiler tedaşın şartnamelerine göre hazırlanmış bilgilerdir...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Merhaba;
ben ümraniye hatboyu caddesi yakınında oturuyorum.
evimizin bulunduğu bölge sağ ve solda yüksek gerilim direklerinin arasında.
evimizin bulunduğu bina yakındaki yüksek gerilim hattının 10-12 metre uzağında (ayak seviyesinde en yakın tel ile duvar arası).
eüaş 'ı aradığımda bu hattın 150 kV olduğunu söylediler. ancak her fazda iki tel var (biribirine bağlı) bu 380 kV demek değil mi?
benim emin olmak istediğim nokta bu mesafede ne derece etkileniriz. şanssızlık yatak odamız tele en yakın durumdaki oda.
taşınmam gerekir mi?
cevabınız benim için hayati değerdedir 4,5 yaşında bir kızım var. bazı araştırmalar lösemi yapar v.b. diyor. doğru mudur?
nasıl ölçerim (bir teslametre mi alayım)?

bu resim daha net.arkadaşlar hattı takip ettim ve hattın hafif raylı taşıma sistemi olan aliağa-menderes hafif raylı hat beslemesi olduğunu tespit ettim.oh be merak adamı çatlatır

arkadaşım metro için kullanılacak enerjiyi temin için çekilmiş hattır o metrodaki tren motorları DC motorlar olduğundan sistemde bir faz vardır diğeride yedek fiderdir

her fazda iki tel olması hattın taşıdığı gücün arttırılması anlamına gelir yani kesit yeterli olmadığı için güç birden fazla iletkenle taşınır. gerilim seviyesi artmaz 154 kV'tur.

yüksek gerilim hatlarının kanser yaptığına dair kanıtlanmış bilimsel veri bulunmamaktadır. Önemli olan bulunduğunuz konumun hattın salınım mesafeleri içinde kalıp kalmadığıdır ki durumun kabul edilebilir olmadığı aşikar.

Evin oraya nasıl yapıldığına da bakmak lazım.

Merhaba;
ben ümraniye hatboyu caddesi yakınında oturuyorum.
evimizin bulunduğu bölge sağ ve solda yüksek gerilim direklerinin arasında.
evimizin bulunduğu bina yakındaki yüksek gerilim hattının 10-12 metre uzağında (ayak seviyesinde en yakın tel ile duvar arası).
eüaş 'ı aradığımda bu hattın 150 kV olduğunu söylediler. ancak her fazda iki tel var (biribirine bağlı) bu 380 kV demek değil mi?
benim emin olmak istediğim nokta bu mesafede ne derece etkileniriz. şanssızlık yatak odamız tele en yakın durumdaki oda.
taşınmam gerekir mi?
cevabınız benim için hayati değerdedir 4,5 yaşında bir kızım var. bazı araştırmalar lösemi yapar v.b. diyor. doğru mudur?
nasıl ölçerim (bir teslametre mi alayım)?

hocam harita gerçekten çok güzel dediğiniz gibi başka bir yerde bulma şansımız olmayan bir harita paylaşım için çok teşekkürler

Arkadaşlar bana OG trafolarının imalat ve maliyet hesapları gibi bilgileri olan arkadaşlar varsa bana gönderebilirlermi çok sevinecem şimdiden teşekkürler

Yani sn. Hayrettin Demirinde dediği gibi DC taşınıyor bu direkle. Merak bazen iyidir sn. vedoespirili...

hocam bu direkte ac 154kv taşınıyor.demiryolları iki faz alır.çalışma sistemi budur.türkiyenin her yerinde.hat demiryollarının şaltına kadar 154kv ac girer.

Moderatör tarafında düzenlendi:
bilgileriniz için teşekkürler,Bende Bir R.E.S te Y.G.oprtr üyüm. Ent. sist. şemasında R.E.S leri göremedim. Acaba güncellenmedi mi?

Elinize saglık cok faydalı, peki og hucrelerinde enerji girişler devamlı alttan mı yoksa üstten girişlerde oluyormu? teşekkurler

Forum istatistikleri

Konular
128,148
Kullanıcılar
449,886
Son üye
Lama

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri