Yüksek Gerilim Hakkında Tüm Bilgiler Buraya

Bir yerde okumuştum.Sanırım Avrupa ile İngiltere arasında bu tip sistem kullanılıyormuş.Ama taşına AC değil DC imiş.
Taşındığı yerde de tekrar AC'ye dönüştürülüyormuş.
Acaba burada da DC mi taşınıyor.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
bu resim daha net.arkadaşlar hattı takip ettim ve hattın hafif raylı taşıma sistemi olan aliağa-menderes hafif raylı hat beslemesi olduğunu tespit ettim.oh be merak adamı çatlatır

Ekli dosyalar

• 12102008094.jpg
    12102008094.jpg
    81.6 KB · Görüntüleme: 254
Yani sn. Hayrettin Demirinde dediği gibi DC taşınıyor bu direkle. Merak bazen iyidir sn. vedoespirili...

S.a bu sorunu cvp bılen kısı veya kısıler varmıı =;*??? ( akım olcu trafolarında sekonder ucu neden kısa devre edılır.. Elektrıksel ıfadelerle bunn cvp blen varsa yazsınnn lutfennn

TRIMBOX GERİLİM SİGORTASI

( TEKNİK BİLGİ HER İKİ CİHAZ İÇİN DE GEÇERLİDİR)

Genel

Aşırı gerilimlere karşı bağlı olduğu tesisattaki cihazları korumak üzere bir gerilim sigortası olup özelliği, önceden belirlenen bir gerilim değerine kadar kesimde kalan ve söz konusu gerilim değerini girişinde gördüğünde iletime geçen, ve fazla gerilimin oluşturduğu enerjiyi harcamak üzere bir güç harcama devresi içermesiyle karakterize edilmektedir.

Bu tür problemleri önlemek için tasarlanan ve hepsi anahtarlamalı sistemler içeren röle mantıklı cihazlar problemi çözmemiş, ayrıca aşırı gerilim sebebi olmuşlardır. Trimbox gerilim sigprtaları bu problemleri çözen iki ana formatta YM-380S,YM-220S hazırlanmıştır.

Teknik Bilgi

İşletme gerilimi :V(in) 220 V – 380 V

İşletme frekansı :50/60 Hz

Devreye girme :275 V - 420 V

Tolerans :%1

Ortam sıcaklığı :-5 0 C, +70 0 C

Bağlantı şekli : pano içine veya dışına özel aparatıyla

Boyutlar :50– 75 – 110 mm

Ağırlık :140 g

Güvenli Kullanım ve Devreye Alma İçin Uyarılar

Aşağıdaki talimatlara uyulmaması halinde yaralanma ve ölümle sonuçlanabilecek durumlar ortaya çıkabilir.

Cihaz üzerindeki herhangi bir işlemden önce tüm besleme gerilimlerini kesiniz.

Cihazı solvent vb. malzemelerle temizlemeyiniz.

Cihazı temizlemek için sadece kuru bez kullanınız.

Cihazı çalıştırmadan önce bağlantıların doğruluğunu kontrol ediniz.

Cihazı yetkilendirilmiş kişiler haricinde monte etmeye çalışmayınız.

burçin bey size bu konuyla ilgili olmasada yüksek gerilimle ilgili bir sorum olacak 1600 kva lık bir trafoda sepam röleden tesis çalışmıyoken 2.5 amper gibi bir akım okuyorum bu normalmi?
bu arada sayaçlarımızda tesis çalışmıyokende aktif yük varmış gibi değer alıyoruz acaba trafoboştayken bukadar yük çekmesi normal mi?cevaplarsanız çok senirim

burçin bey size bu konuyla ilgili olmasada yüksek gerilimle ilgili bir sorum olacak 1600 kva lık bir trafoda sepam röleden tesis çalışmıyoken 2.5 amper gibi bir akım okuyorum bu normalmi?
bu arada sayaçlarımızda tesis çalışmıyokende aktif yük varmış gibi değer alıyoruz acaba trafoboştayken bukadar yük çekmesi normal mi?cevaplarsanız çok senirim

sepam röle ölçü hücresi ölçü trafolarına bağlı olduğu için A.G. şalteri kapansa dahi trafo boştaki kayıplarını görecektir. 1600kva trafo boştaki kayıpları 2500-2600w civarındadır. 3A gibi bir değere tekabül eder.

burçin bey esas sıkıntı şöyle ben siz kısaca özetleyeyim tesiste esasen bir reaktiften ceza yeme durumu var fakat alçak gerilim tarafından yapılan tüm ölçümlerde reaktif rölenin tepkilerinin sağlıklı olduğu gözlemlendi hatta 2 farklı röleyle denendi fakat her defasında sistem kapasitif 80 veya 78 çekildiğizaman sayaçların normale döndüğü gözlemlendi ama kapsitif 80 çektiğimiz zaman röleyi 7. harmonik aldı başını gitti sanki sayaçlarla trafoçıkışında çok farklılık varmış gibi gözlemledik tesis çalışmıyoken sepam rölede tesisin akımını 2.5 amper civarında tesis çalışıyoken 5.5 amper çektiğini gözlemledim alçak gerilim tarafında akımlarsa 550 amper civarındaydı

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri