Yüksek Gerilim Türleri, Üretilmesi ve Ölçülmesi

novell35

Üye

Ekli dosyalar

• YÜKSEKGERİLİMTÜRLERİ.rar
    1.9 MB · Görüntüleme: 985
Moderatör tarafında düzenlendi:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
...Kısaca, Yüskek Gerilim türleri DC, AC ve dereceleridir. Yüksek Gerilim üretilmesi, akademik eğitimde belirtildiği katlayıcı, çoklayıcı gibi devrelerledir. Ölçülmesi de, akademik eğitimde olduğu gibi, ark atlama mesafesinin mesafeye göre tespiti gibi konularla ilgilidir. Bu yaklaşık özeti, ufukizmir adlı üyenin verdiği döküman, daha kolay sindirilebilsin diye ekledim...

--------------------------------------
"İnsanlar, bu dünyaya birilerine
iyilikleri dokunsun diye varlar"
(Bu sözleri söyleyen, Sovyetler Birliği
zamanında yaşamış rus bir bilim adamı)

Herşey güzelde üstad ben yg ölçme hataları ile ilgili bi araştırma yapıyorum bu konu hakkında bilgi verebilirmisiniz. şimdiden teşekkürler

Forbidden hatası alıyorum yardım lütfen

link açılmıyor Forbidden hatası alıyorum yardım lütfen

Moderatör tarafında düzenlendi:
yüksek gerilimin ölçülmesi konusu da işlenseydi daha yararlı olabilirdi. teşekkürler.

ölçülmesi daha bir uzmanlık işi. ingilizcesi olanlar için haefely nin internet sitesinde ölçülmesi ile igili doyurucu kaynakları tavsiye edebilirim

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri