Su Gücünden Elektrik Üretmek. Şarj Dinamosu?

sn mbekci
yapmış olduğum hidro elektrik santralda,7kva, 3faz 50hz 380 v 3000 dev/dak altarnatör kullandım. sizinde su değerlerinize göre, yaklasık 6-7kw enerji üretmeniz mümkün.
9 adet akümülatörün 24 volt ilemi, yoksa 48 volt ilemi şarj emem daha iyi olur diyorsunuz.
akümülatör guruplarınızın paralel ve seri bağlama şekline göre şarj etme geriliminiz değişmektedir.kolay gelsin.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Sayın 1974 burdur hocam !
Bu yapmış olduğunuz hidro elektrik santralının resmi varmı elinizde. Varsa bizimle paylaşmanız mümkünmü ?

sn şefim
bir kaç resim vardı. inanki şu an bulamadım. bulunca en kısa zamanda göndereceğim.

bu resimleri bulabildim

Ekli dosyalar

• gebiz4.jpg
    gebiz4.jpg
    90.8 KB · Görüntüleme: 409
  • gebiz1.jpg
    gebiz1.jpg
    90.9 KB · Görüntüleme: 389
  • gebiz2.jpg
    gebiz2.jpg
    89.7 KB · Görüntüleme: 345
sayın 1974 burdur...

öncelikle sizi tebrik ederim. zannedersem Şebeke bulunmayan bir yere kurulum yapmışsınız. resimlerde sonradan farkettim iki aden jeneratörünüz var. tahminim debiye göre kendiniz I,II veya I+II şeklinde devreye alıp çıkarıyor olmalısınız... ? bir de sorum olacak eğer sistemi şenekeye paralel kullana biliyorsanız(varsa şebeke) biraz bilgi verirseniz çok makbule geçecek. tekrar tebrik ederim...

saygılarımla...

Tebrikler 1974 burdur hocam tebrikler.
Dağ başında kısıtlı imkanlarla 7 kwa elektrik üretmek büyük başarı. Hele o elektriği kimseye hesap vermeden kullanmak büyük keyif verir insana. İstediğin gibi kullan.

teşekkür ederim arkadaşlar. burada şebeke yok.evet iki adet altarnatör var.kayış bağlı olan 7kva 3000 d/dak.kasnak oran 1/4. kırmızı altarnatör 6kva 1500d/dak.kasnak oranı 1/2 biri birinin yedeği.türbin devri 750d/dak. suyun kontrolü silecek motor tarafından türbin devrine bağlı olarak çalışmaktadır.bu aksamı fotoğrafta gözükmemektedir.şebeke olsaydı, türbin devrini otamatik kontrol etmeye gerek olmıyacaktı. net düşüsü 86m. suyun debisi 8-9 lit/sn. türbin rotor çapı 52cm tek düzeli. cebri boru plastik 3'' yaklaşık 350m uzunlukta.
evet şefim dağ başında 24 saat elektrik olması,buzdolapların girip çıkması ile yükün deşmesi, yükün değişmesi ile türbin sesinin değişmesi, insana ayrı bir haz veriyor. darısı enerji üretmek isteyenlerin başına....

arkadaşlar merhaba bu sitede yeniyim uzun zamandır inceliyorum.benim sorunuma bir çare bulursanız sevinirim.Elimde 12 V 2500 W lık bir ivertör var.su veya rüzgarla uğraşmadan az enerji ile çok enerji elde etmek.Amacım; 12-24 V luk bir motor.Bu olaz ise 220 V 50-60W lık motor, şarj motoru,akü,invertör silsilesinden sonra 800 W lık infarred ısıtıcı veya 1000-1200-1600 W lık fanlı ısıtıcı kullanmak. bunun için bana yardımcı olurmusunuz. Sevinirim.

1974burdur hemşerim anladığım kadarıyla bu sistemin tesisatını yapıyorsunuz. antalyada 1 yada 2 kw lık sisteme ihtiyacım var sizinle iletişime geçmem mümkün mü ? böyle bir sistemi kurmak ne kadara mal olur. sistemi kurmanızı yada butür tesisatlarla ilgilenmiyorsanız en azından yardımlarınızı bekliyorum tşkler

sn sse07
tabiiki neden olmasın.siz suyun yüksekliğini debisini verin yardımcı olurum.

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri