Mıknatısla Elektrik Üretme

fotoları sabırsızlıkla bekliyoruz

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
merhaba mehmetf okulda fizik kurallarını okumuşsundur bileşik kaplar kanunu arşimet ın ıstedığım manciliği kurun dunyayı kaldırayım sözunu duymuşsundur bır başka uzayda türkiye olarak bızımde uydularımız var bu uyduların 35 mt solar panelle enerji ıhtıyacını karşıladığını bılıyorsundur ben bır universitede elektrık elektronik bolumunde araştırma laboratuvar teknisyenıydım emeklıyım ıddıa ettığın duzenek olur ama sadece kendını çevırır sonuçta donmez sebebını dersen surtunme olacak bu mekanızmada yer çewkımı olacak hadı yer çekımını saymıyalım uzayda çalıştırdık bu sistemı enerjiyi vermesı için fiziksel guç lazım kaldıraç dıyelım basitçe bunu nereden temın edeceksın bılımsel olarak soylemen lazım mesela 10 watt guç verdım 100 watt aldım miknatisların özelliği şu olmalı ole videolara ınanarak burada ıddıa etme kusura bakma nereden mezun olduğunuda bılmıyorum teori olarak neye guvenerek ıddıa edıyorsun bunları yazkı ınandırıcı olsun gerçı ben bu konuda kesin sabıt duşuncedeyım olmaz boyle bışey bu gıbı işlerle ilkokul çağımda bende uğraştım eskı zembereklı saatlerın pandul yayıyla acaba dışardan guç vermeden çevırebılırmıyım dıye ama gençlık basit duşuncedeymışım o zamanlar tabii kı olmadı deneylerım sonradan ne yaptığımıda soylıyeyım bıraz olsun guldureyım çuvallarla tuz harciyarak pil yapmaya kalkıştım:) bu yaptığım oldu fakat malıyetı yuksek çiktı:) yanlız takdır edıyorum çalışmadan iş çıkmaz afedersınız bır ata sözu var bızde:) g.....t ıslanmadan balık tutulmaz derler argo ata sözu özür dılıyorum özellıkle gençlerden:)

Sayın mardahan teşekkürler tam olarak ifade edemesemde insanlara nötr şeyler vermeyin derken bunu kast ettim.
Engel olmayın. Fikrinizi söylediniz teşekkür ederiz. Ama ben devam ediyorum. Benim Yaptığım ufakta olsa neodyum mıknatıslı motorum 880 devir gibi dönüyor. buda benim cnc tezgahında yapılan işlemler için verdiğim yanlış ölçülerden kaynaklanıyor.
Rotor ile gövde arasında 1mm den fazla boşluk ve kapaklı kendinden yağlı rulman kullandım.
Bayram bitimininde rotor ve rulmanları değiştirdikten sonra Allah nasip ederse Bittiğinde Fotoğrafları göndereceğim.
Dişli sistemini ilerde yapıcam Allah nasip ederse. Sizlerde ne olur ne olmaz takip edersiniz.
hoş inkar etmek huy aldıysa kanıt bile inkar edilir..
Sizin burada yazılanlara alınmamanız lazım ki bunu göze alarak fikirlerinizi çalışmalarınızı forma koymuşsunuz.O yüzden rahatsız olmamalısınız.

Sayın oonurr,
fikir ve düşüncelere saygı duyulur, fakat yorumlar kişiliğe saygısızlık ve tanınmayan bir insana hiç bir şeye saygısı yokmuş gibi cümleler sarf edilince normal olarak insanın canı sıkılıyor.

Arkadaşlar bu tarz çalışmayacağı kanıtlanmış gereksiz projelerle vakit kaybetmeyelim, enerji vardan yok yoktan da var edilemez.Bunu ilkokulda görüyoruz, lisede görüyoruz üniversite okuyan arkadaşlardan termodinamik dersi alanlar sanki hiç bilmiyormuş gibi bir daha görüyor anlıyor.
Gelelim manyetik motor meselesine, o motor(!) hareket etse dahi ucunda bir yük döndürebilmesi mümkün değil, bir elektrik motoru ne zaman güç üretir miline yük bağlandığı zaman boşta güç üretir mi hayır üretmez.Mıknastıslar ile yapılan sistem dönse dahi anca kendisini döndürebilir o da kısa bir süre ucuna bir tane enerji harcayan bir alternatör veya minicik bir su pompası bağlayında görün.Bir arkadaş alternatör döndürmüş, alternatörün çıkışına iki tane ön far ampülü bağlayın sonra paylaşın forumda sonuçları gidipte bir ton para harcayıp cnc de tornada frezede dişli falan yaptırmayın.

bu mıknatısların etki gücünü azaltabilen bir malzeme olabilseydi, sadece itme gücü ile çark sürekli döndürülebilirdi. ama bu mıknatıslar benim bildiğim herşeyi delip geçiyor.

başka bir konu forumunda paslanmaz saf çelikin bu etkiyi kaldırdığı veya çok azalttığı gibi bir şey yazılıydı. bilgisi olan veya test edebilen varmı ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar bu tarz çalışmayacağı kanıtlanmış gereksiz projelerle vakit kaybetmeyelim, enerji vardan yok yoktan da var edilemez.Bunu ilkokulda görüyoruz, lisede görüyoruz üniversite okuyan arkadaşlardan termodinamik dersi alanlar sanki hiç bilmiyormuş gibi bir daha görüyor anlıyor.
Gelelim manyetik motor meselesine, o motor(!) hareket etse dahi ucunda bir yük döndürebilmesi mümkün değil, bir elektrik motoru ne zaman güç üretir miline yük bağlandığı zaman boşta güç üretir mi hayır üretmez.Mıknastıslar ile yapılan sistem dönse dahi anca kendisini döndürebilir o da kısa bir süre ucuna bir tane enerji harcayan bir alternatör veya minicik bir su pompası bağlayında görün.Bir arkadaş alternatör döndürmüş, alternatörün çıkışına iki tane ön far ampülü bağlayın sonra paylaşın forumda sonuçları gidipte bir ton para harcayıp cnc de tornada frezede dişli falan yaptırmayın.

Kesinlikle Katılıyorum Termo dinamiğin birinci kuralı Hiç bir enerji yoktan var edilemez.

başka bir konu forumunda paslanmaz saf çelikin bu etkiyi kaldırdığı veya çok azalttığı gibi bir şey yazılıydı. bilgisi olan veya test edebilen varmı ?

paslanmaz çelik ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
doğru paslanmaz çelik veya piyasada pek bulunamayan mu-metal isimli bir maddeden bahsediliyor.

bende klasik hiçbir enerji yoktan var edilemez var olan enerjide yok edilemez diyorum :p :D

Arkadaşım ben ordaki videolara inanmıyorum. Mesela bilkent üniversitesinde Foucault Sarkacı var. Altına bir mıknatıs koymuşlar oda sürekli dönüyor. Belki arkadan bir motora bağlamışlardır. Mıknatıs ile yapacağınız böyle sistemlerde en fazla sürtünmeyi azaltıp belirli devir yaptırdığınız motorun çok uzun süre aynı devirde dönmesini sağlayabilirsiniz.. İlk hız vermeniz gerekir. Eğer o motorada bir şey bağlarsanız enerjisini aktarıp duruverir. Bunu yapmak içinde mükemmel şekilde koymanız gerekir mıknatısları. Örneğin şu videoda adam biraz uğraşıp yapmış.
free energy video 32 - YouTube

bu mıknatısların etki gücünü azaltabilen bir malzeme olabilseydi, sadece itme gücü ile çark sürekli döndürülebilirdi. ama bu mıknatıslar benim bildiğim herşeyi delip geçiyor.

dediğin şey böyle birşeymi ?The MagDrive Engine - YouTube arkadaşlar sınava çalışmıyorum bu projeyle ilgileniyorum bi yandan mıknatısları hangi açıyla koyarsam daha çok verim alabiliceğimi hesaplıyorum bi yandan piyasada ucuz neodiyum mıknatıs arıyorum yapıcaksak adam gibi birşey yapalım tekrarlıyorum ilk hareket gerektirmeyen küçük her evde kullanılabilecek yüksek devirli bir makina yapacağım sınavdan sonra tamamlayacağımı umuyorum birde enerji yokdan var edilemez diye birşey gördüm burda yokdan var etme yok mıknatısın manyetik enerjisi kinetiğe çevriliyor herkesin yorumlarına teşekkür ederim

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri