Mıknatısla Elektrik Üretme

beyler projeyi kurdum ancak çalıştıramıyorum bana yardım edecek birini arıyorum okmeydanı şişli çağlayan bu çevrelerden birini arıyorum mıknatıslarda anlaması yeterli resimleride koyacağım şimdi akıl verin bana bi :S
Yakında olsam bu konuya seninle birlikte kafa yormak isterdim. Elektrik bilgin nedir? Benimki sadece lisede öğrendiğimin üstüne ekleyebildiklerimden ibaret. Fakat, konuyu epey araştırdım. Yapılan sistemler, verdiğinden daha fazla enerji alabildiğin bir çeşit trafo gibi... Fakat bazılarının zannettiği gibi yoktan enerji üretilmiyor. Ortamdan, bir enerji alınıyor. Bilimin henüz açıklayamadığı bir enerji alanından...Mıknatıs, sadece bu işe aracılık ediyor.

Fotoğraflardan pek birşey anlaşılmıyor. Yapacağın sistemin çalışma prensibi hakkında bilgi verirsen, üzerinde fikir yürütebiliriz.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşlar, mıknatısla elektrik üreten bir üreteç yapıldığını biliyorum. Bedava elektrik üreten bir cihaz yapıldı ve patenti alındı. Yapan da bir Türk. Araştırıp daha detaylı bilgi vereceğim.
Dünyada pek çok örneği de mevcut.
Türk mucit basın önünde cihazı çalıştırdı, parçalayıp tanıttı. Vİdeosunu izlemiştim,fakat şimdi bulamıyorum. Patenti uluslararası bir firmaya geçti ise saklanması normaldir. Tesla'nın başına gelenleri bilenler vardır sanırım.

Enerji yoktan var edilmiyor. Ortamdaki enerjiyi çekiyor mıknatıs... Hangi ortam dersen, bilimin henüz açıklayamadığı bir enerji alanı...

arkadaşlar buna benzer bir çalışma ingilterede yapıldı.. sadece mıknatısların oluşturduğu manyetik alanla enerji üretiliyor. Yoktan enerji üretilemeyeceği düşünüldüğünde zamanla mıknatısın manyetik özelliği kayboluyor hatta mıknatısın kütlesi ciddi mıktarda azalıyor. o yüzden süreklilik sağlanamıyor.
aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.

http://www.fdp.nu/perendev/

Son düzenleme:
burda amaç mıknatısdan aldığımız itme yada çekme kuvvetini kullanarak dinamo milini çevirmek internetde gördüğümüz perendev gibi birşey yapmadım onların aksine yatay bi sistem yaptım ancak biraz yardıma ihtiyacım var 18 yasındayım lise sondayım biraz tecrübesizim hareketi nasıl taşıyacağımı felan bilemiyorum yani milden gelen hareket ile dışarıdan yaklaştıracagım mıknatısı aşşağı yukarı yaptırabilirsem mesela ben milin bir yerini görmesini istemiyorsam dışardan yaklaştırdığım mıknatısın orda havaya kalkmasını yada geri çekilmesini istiyorsam ne yapabilirim :S biraz anlaşılması güç

burda amaç mıknatısdan aldığımız itme yada çekme kuvvetini kullanarak dinamo milini çevirmek internetde gördüğümüz perendev gibi birşey yapmadım onların aksine yatay bi sistem yaptım ancak biraz yardıma ihtiyacım var 18 yasındayım lise sondayım biraz tecrübesizim hareketi nasıl taşıyacağımı felan bilemiyorum yani milden gelen hareket ile dışarıdan yaklaştıracagım mıknatısı aşşağı yukarı yaptırabilirsem mesela ben milin bir yerini görmesini istemiyorsam dışardan yaklaştırdığım mıknatısın orda havaya kalkmasını yada geri çekilmesini istiyorsam ne yapabilirim :S biraz anlaşılması güç
Sadece mıknatıs kullanılarak bir sonuç elde edilebileceğini düşünmüyorum. Elektrik de kullanılması gerek kanımca. Tesla Bobinini inceledin mi? Yapılan tüm sistemler ondan ilham alınarak yapılıyor.

tesla bobinini biliyorum ancak yapanlar var belki bi hile vardır ilk videolara bakarsan yapanları görüceksin

Sevgili arkadaşlar tartışılan konunun bu forum dışında pekçok yerde tartışıldığına şahit oldum. Bahsi geçen şekilde elektrik üretilirmi üretilmezmi konusuna hiç girmiyorum. Ama bu konuda para kazanılabileceği sonucuna vardım. Değişik şekillerde elektrik üretecek cihazlar yapmaya çalışan arkadaşlara malzeme temin eden bir internet sitesi kurmaya karar verdim. Bunlarla uğraşan veya uğraşmayı düşünen arkadaşların hangi ürünlere ihtiyaç duyduğunu ve bu iş için nekadar para ayırabileceklerini bilmek istiyorum. Bu konuda bilgi aktarırsanız çok memnun olurum.

NOT: Kişisel olarak ben böyle bir cihazın olmayacağına inanıyorum. Sonradan adımız insanları böyle bir cihazın olacağına inandırıp malzeme satıyora çıkmasın.

Kolay gelsin............

Ben bu konuyu 3 senedir int üzerinden takip ediyorum yurtdışında bunun hazırlanış kitapları hazırlanmış halleride var (ama bana pek güvenilir gelmedi )

arkadaşlar atladığımız bir şey var hiç birşey sonsuz değildir,buradaki arkadaşlar ve ben verimlilik konusunda bire brden fazla almayı hedefliyoruz yani 12 volt verip kullanılabilir miktarda elektirik almayı yani 1 koyup 3 alamyı hedefliyoruz olmaz demeyin olmaz olmaz. çalışmalarım ve araştırmalarım devam ediyor, bir gün bir yerde ben(yani bizim gibiler) birşeyleri yapacak.ne var yani 1000TL ye mal edeyim 10 TL gideri olsun bana 50 TL kar ettirsin (enerji anlamında) her ay 100 TL elektrik faturası ödeyeceğime 25-30 TL ödesem kötümü olur???

Konrad Zuse bilgisayar üzerine çalışırken kimse karşı çıkmadımı acaba. Kimse bu iş olmaz demedimi ki şu an bilgisayarlar elimizden düşmüyor.

dişardan güç vermeden miknatısla enerjı üretecek birinin 40 yıl kölesi olurum vermeden almak allaha mahsustur arkadaşlar kişi konu hakkında ınanmıştır saygı duyarım ama benım fikrim yazıktır gunahtır okadar kafa yormak bu işe

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri