Mıknatısla Elektrik Üretme

Degas

Üye
öncelikle 1 2 aydır gerek rüzgar türbini gerek mıknatısla elektrik üretmeyi hedefliyorum ancak hangisinin bana daha uygun (maddi manevi) olduğuna bakıyorum genelde sürekli rüzgarlı olan mahallemiz bu aralar çok az esiyor buda benim aklıma türbinin dünmemesi ihtimalini getirdi mıknatıs hızır gibi yetişti bunla ilgili kafamda soru yok ancak genede bir danışayım diyorum

3 boyutlu gösteriminin videosu

[video=youtube;U_fKsBYDzhQ]http://www.youtube.com/watch?v=U_fKsBYDzhQ&feature=related[/video]

Cevapları sabırsızlıkla bekliyorum.

[video=youtube;zp1BmmwzCu8]http://www.youtube.com/watch?v=zp1BmmwzCu8&feature=related[/video]

Bu video konuyla ilgili ilk izlediğim video

[video=youtube;bsBTjgLbnps]http://www.youtube.com/watch?v=bsBTjgLbnps&feature=related[/video]

Bu da perendev manyetik motor 3 boyutlu cevaplarınızı bekliyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
biraz gercekci olmak lazım video izlemekle yapılacak işler deyil
mıklantısla elektrik veya motor yapan olmamış belki sen yaparsın kolay gelsin.
forumda rüzgarla veya güneşten elektrik üretimi ile ilgili çalışmalar var incele derim.

sayın ahnur
burdaki hareketin kuvveti mıknatıs sayısına ve gücüne göre değişiyor size mantıklı gelmeyebilir ancak denemeden göremeyiz :)

sayın Degas hevesini kırmak istemem araştırma yapmak çok güzel yalınız çeşitli proje veya şema satmak isteyenlere para kaptırma
şunu unutma hiç birşey yoktan var edilmez var olanda yok edilemez sadece şekil değiştirilir
bu nedenle enerji dönüşümünde dönüştürülen enerjide azalma olması gerekir mıklantısdan mekanik dönüş enerjisi alabilmen için mıklantıs
enerji kaybetmesi gerekir boyle birşey olmadığından tabi mıklantıs başka bir enerji gücüne cevrilemez.
değişik isim altında değişik malzeme satanlara kanma kolay gelsin .

Mıknatısın enerji kaybetmediğini nerden biliyorsunuz, yapay mıknatıs yapmak için çelik. neodyum vb maddelere yüksek gerilim uygulanıp bir enerji yükleniyor buda onları mıknatıs yapıyor veya en basiti bir demir kazığı alın dünyanın manyetik kutbuna paralel olarak toprağa çakın çıkarın mıknatıs oluyor biz şimdi bunlara enerji yüklemedik mi ? neden geri alamayalım yada doğal mıknatısın çekim gücü nerden geliyor çekmek için enerji harcamıyor mu? dünyanın manyetik alanından enerjisini alıyor e bu enerjiyi kullanıyorsa yoktan bir enerji ürettiğimiz yok bizde şekil değiştiriyoruz.
Hayır ahnur bey alta yazmışsınız ''Görmediğin,bilmediğin birşeye olmaz deme.'' ama bu yorumlarınızla ters düşüyor bence. Eğer bir saygısızlık ettiysem özür dilerim ama bugüne kadar yapamadık veya gerçekten yapanı duyamadık diye herhangibir şeye olmaz yapılamaz çevrilemez demek yanlış bence. Bu arada big bang teorisine göre evren sonsuz yoğunlukta sıfır hacimde bir noktanın patlamsıyla oluşmuştur yani hacmi 0 olan bir madde varmıdır yok mudur tabiki yoktur yani bu teoriyi savunan günümüz bilim adamlarına göre evren yoktan var olmuştur ama şu anda hiçbirşey yoktan var edilemiyor vardan da yok edilemiyor nedense? Neden çünki biz yapamıyoruz ama yapan var ki bugün buradayız.

sayın ahnur
burdaki hareketin kuvveti mıknatıs sayısına ve gücüne göre değişiyor size mantıklı gelmeyebilir ancak denemeden göremeyiz :)
kendin de söylüyorsun denemeden göremeyiz diye bak adamlar denemiş olmamışkı sadece animasyonda kalmış

yani tasarımı çok kolay gözüküyor ama gerçeğini yapan yoksa demekki başarısız olmuş.
enerji için savaşların yapıldığı bir dünyada, çalışan bir sistemi adam tutacak youtube da yayınlayacak.
bu sistem başarılı olamaz. yani N kutupları itiyor diyelim iki N kutbu birbirini iterken diğer N kutbu ötekinin yerini alacak sizce böyle bir şey olurmu zaten N ler birbirini itiyor. İki N kutbu birbirini iterken diğer gelenin S olduğunu düşün bu seferde bu iki kutup birbirini çeker ve sistem firenler. Bu tasarım mantıksız bence. Ama deneyip görmeside zor bir tasarım değil yeterki elinde yeterince mıknatıs olsun.

sayın Degas hevesini kırmak istemem araştırma yapmak çok güzel yalınız çeşitli proje veya şema satmak isteyenlere para kaptırma
şunu unutma hiç birşey yoktan var edilmez var olanda yok edilemez sadece şekil değiştirilir
bu nedenle enerji dönüşümünde dönüştürülen enerjide azalma olması gerekir mıklantısdan mekanik dönüş enerjisi alabilmen için mıklantıs
enerji kaybetmesi gerekir boyle birşey olmadığından tabi mıklantıs başka bir enerji gücüne cevrilemez.
değişik isim altında değişik malzeme satanlara kanma kolay gelsin .

öncelikle sizin yorum yapmanız beni mutlu ediyor kesinlikle kırılmıyorum ve kimseden bir şey almadan kendim yapmayı düşünüyorum elbetteki maddenin yokdan war olmadıgını bende biliyorum ancak burda biz yokdan bir şey elde etmiyoruz bizim burda yaptığımız manyetik enerjinin (-)(+) kutuplarını hafif eğimli koyarak birbirlerini itmelerini ve bunun sayesinde kinetik enerji olmasını onunda dinamoyu çevirmesini düşünüyoruz ancak bizim burdan manyetik enerji kuvveti bakımından zararımız olacak yani diyelim ben kurdum bunu bugün basladım elektrik üretmeye 1 yıl sonra bugünki elektriği alnı woltda alamayacağım çünkü manyetik enerjide bi şarjlama gibi düşünün mesela bir demiri mıknatısa sürtdüğünüzda manyetikleniyor bu olayda mıknatısın manyetik gücünden demire geçiş yapılıyor ve zamanla demirde o özelliğini kaybeder yani biz burda fiziğe karşı gelmiyoruz fiziği kullanıyoruz :)

Yorum Yazan Herkese Teşekküler.

Mıknatısın enerji kaybetmediğini nerden biliyorsunuz, yapay mıknatıs yapmak için çelik. neodyum vb maddelere yüksek gerilim uygulanıp bir enerji yükleniyor buda onları mıknatıs yapıyor veya en basiti bir demir kazığı alın dünyanın manyetik kutbuna paralel olarak toprağa çakın çıkarın mıknatıs oluyor biz şimdi bunlara enerji yüklemedik mi ? neden geri alamayalım yada doğal mıknatısın çekim gücü nerden geliyor çekmek için enerji harcamıyor mu? dünyanın manyetik alanından enerjisini alıyor e bu enerjiyi kullanıyorsa yoktan bir enerji ürettiğimiz yok bizde şekil değiştiriyoruz.
Hayır ahnur bey alta yazmışsınız ''Görmediğin,bilmediğin birşeye olmaz deme.'' ama bu yorumlarınızla ters düşüyor bence. Eğer bir saygısızlık ettiysem özür dilerim ama bugüne kadar yapamadık veya gerçekten yapanı duyamadık diye herhangibir şeye olmaz yapılamaz çevrilemez demek yanlış bence. Bu arada big bang teorisine göre evren sonsuz yoğunlukta sıfır hacimde bir noktanın patlamsıyla oluşmuştur yani hacmi 0 olan bir madde varmıdır yok mudur tabiki yoktur yani bu teoriyi savunan günümüz bilim adamlarına göre evren yoktan var olmuştur ama şu anda hiçbirşey yoktan var edilemiyor vardan da yok edilemiyor nedense? Neden çünki biz yapamıyoruz ama yapan var ki bugün buradayız.

Kesinlikle katılıyorum ve teşekkür ediyorum.

kendin de söylüyorsun denemeden göremeyiz diye bak adamlar denemiş olmamışkı sadece animasyonda kalmış

öncelikle yapanlar war ki zaten olmasa boş bi sevdanın peşinden gitmem :) size yeni link paylaşayım

[video=youtube;PFGiWiXMHn0]http://www.youtube.com/watch?v=PFGiWiXMHn0&feature=related[/video]

Burda dönüş hızına bakın kesinlikle çok hızlı belkide rüzgar tribünlerine güneş panellerine bir rakip bile olabilir ve o animasyon deildir 3D çalışma prensibidir.

yani tasarımı çok kolay gözüküyor ama gerçeğini yapan yoksa demekki başarısız olmuş.
enerji için savaşların yapıldığı bir dünyada, çalışan bir sistemi adam tutacak youtube da yayınlayacak.
bu sistem başarılı olamaz. yani N kutupları itiyor diyelim iki N kutbu birbirini iterken diğer N kutbu ötekinin yerini alacak sizce böyle bir şey olurmu zaten N ler birbirini itiyor. İki N kutbu birbirini iterken diğer gelenin S olduğunu düşün bu seferde bu iki kutup birbirini çeker ve sistem firenler. Bu tasarım mantıksız bence. Ama deneyip görmeside zor bir tasarım değil yeterki elinde yeterince mıknatıs olsun.

paylaşdığım son videoyu sizinde izlemenizi tavsiye ederim zira yapan yoksa başarısız olmuş düşüncesi yanlıştır edison ampulü bulmadan önce yapan yok bu başarısız olur dememiş sizinde dediğiniz gibi N N bunlar karşı karşıya birbirlerini iter ve bunlardan birini bir düzleme eğimli koyun mesela sağa doğru yatık dier mıknatısın aynı kutbunu bunun tam karşısına birbirine yaklaştırdığınızda düzleme eğik koydugunuz düzleme bir kuvvet uygular hatta sabit deilse cevirir ve siz bunu bir halka ve dairede halkayı düzlem daireyi parça olarak alırsanız daire mıknatıs sayısına ve kuvvetine bağlı olarak hızlı dönecektir

Moderatör tarafında düzenlendi:
paylaşdığım son videoyu sizinde izlemenizi tavsiye ederim zira yapan yoksa başarısız olmuş düşüncesi yanlıştır edison ampulü bulmadan önce yapan yok bu başarısız olur dememiş sizinde dediğiniz gibi N N bunlar karşı karşıya birbirlerini iter ve bunlardan birini bir düzleme eğimli koyun mesela sağa doğru yatık dier mıknatısın aynı kutbunu bunun tam karşısına birbirine yaklaştırdığınızda düzleme eğik koydugunuz düzleme bir kuvvet uygular hatta sabit deilse cevirir ve siz bunu bir halka ve dairede halkayı düzlem daireyi parça olarak alırsanız daire mıknatıs sayısına ve kuvvetine bağlı olarak hızlı dönecektir
öncelikle sana başarılar dilerim bunlar fantaziden öteye gitmez mıknatısların masa süsü olarka kullanılmaya başlamasından bu yana bu tarz düsünceler oluşmuştur ve girişimlerde başarısız olmuştur. tabiki her düşünceye saygı duymak lazım benim işyerimde de 500 ton pres operatörü dönen volon un kayışlarına birde dinamo bağlanırsa atölyenin aydınlatmasını bedavadan elde edebileceğini öneriyor ve buna inanıyor fikirlere saygımız sonsuz.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri