windows vistayı xp ye çevirmek

burak_8104

Üye
arkadaşlar vistaya xp formatı atamıyorum yardımcı olabilirmisiniz

şimdiden herkese teşekkürler :) :D

bilgisayarımda kurulu olan vista orjinal

ama kuracağım xp ise malum korsan :)

bilgisayarımda kurulu olan vista orjinal

ama kuracağım xp ise malum korsan :)

1- Biligsayar açılışında cd başlıyor sizde devam devam derken harddisk alanlarına geliyrsunuz c ve d ui formatlayın = sonra oluşturun C ye kurulum yapın ozaman sorun çıkmaz ... hepsini biliyorsanız ama bilgisayar açılırken tekrar başlıyorsa cd yi çıkartın reset atın kurulum devam edecek cd isteyecek ordan takın devam etsin ve öyle gider biter bunda zor bişey yok ...

çok teşekkür ediyorum hemen denemeye geçiyorum

kardeş ben geçeli 2 hafta oldu xpye. öyle klasik formatla olmaz formatınız yarıda kalır sıkıntı ekersiniz.
ilk önce easy bcd 1.7 programını bul
sonra EasyBCD programında Manage Bootloader > Uninstall the Vista Bootloader seçeneğini seçip “Write MBR” a tıklayın. Şimdi Vista bölümüne format atabilirsiniz. EasyBCD bu işi yapan en iyi program.
en son xp cdsini koyun ve restart yapın biosa girin ve first boot device karşısındaki hdd yerine cd-room ayarlamanız lazım.bios ayarını kaydedip çıkın. kendi yeniden başlar ve artık klasik kurulum

bir de uyarıyım. format atmadan xp için driverları hazırlayın önceden.

Eski Xp cd leri, sata hdd leri tanımayabilir...tanımadığı cihaza kurulum yapmaz...

buyuk ıhtımal vaın arkdasımızın dediği gibi sata hdd nızı tanımıyor.Pc nizin donanımına göre yeniden bir xp cd si olusturmanız gerekecek.Ben aynı sorunu win7 de yasamıstım format atıp xp kurmaktansa aynı işletım sıstemın ıcıne sanal xp kurarak cozdum işletmemde plc lere sanal pc den bağlanıyorum ıyı calısmalar

pc acılırken boot ayarlarına girerek boot ayarlarının ilk algılanacagı yeri cd room veya usb den yapacaksan ona göre degiştir ozaman istedigin işletim s,istemini kolayca kurabilirsin

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,857
Son üye
Bluent

Yeni konular

Geri