win 7 yi xp ye çevirme

ephesus83

Üye
arkadaslar yeni bir notebook aldım uzerinde win 7 kurulu geldi fakat bu işletim sistemi beni acmadı xp kurayım dedim fakat ne yaptıysam biostan mavi ekran uyarısı alıyorum buna benzer bir sorunla karsılasan varsa bana yardımcı ola bilir mi.biosta acılısı cd yaptım xp cdsini gormedi daha sonra nette biraz arastırma yaptım sata ayarlarını degiştirdim bundada hardiski gormedi kafayı sıyırcam

Görsel olarak memnun kalmadıgın için çevirmek istiyorsan yapma etme demek istiyorum :)

Çünkü herkes bu sorunu yaşıyor fakat 2-3 haftaya alışırsın biraz zaman tanı bence.

Artık hiçbir firma Xp denen çöpe destek vermek istemiyor .

Eğer özel bir sebeb yoksa yani xp de çalıstırdıgın önemli bir programı vs. yi win7 de çalıstıramadıgından dolayı çevirmek istiyorsan çevir, ama onun dışında tavsiye etmem.

Kolay gelsin.

arkadaşım eğer çok yeni ise pc xp kuramazsın çünkü son pclet ve yeni çıkacaklar xp kurulumuna izin vermiyor.......

mikrosoft, xp desteğini tamamen kesti, 10 yılı geçti, artık yenilikleri kabullenmeniz lazım...

Bios'ta advanced altında xp ve vista seçimi vardır bu donanımı işletim sistemine göre ayarlar bunu xp yada other yapıp deneyiniz..

Bende Xp ye dönemyi düşünüyorum ama denildiği gibi xp nin artık bir fonksiyonu kalmadı UBUNTU kur derim ücretsiz lisans falanda gerektirmiyo ve xp den çok daha hızlı. Virüslere karşı çok sağlam.

eğer sorun xp deki uygulamaları win7 de yapamamansa, sanal pc kullan derim arkadaşım.
win7 çok daha iyi her açıdan xp ye göre.

sanal pc kurduğunda windows7 içinde ayrıca xp koşturacaksın ki bu sürekli olmayacak, sanki bir oyun açarmış gibi yani. ve win7 içindeki sanal xpnin performansına şaşıracakın, çok iyi ve hızlı olduğunu göreceksin denediğinde.

Forum istatistikleri

Konular
128,157
Kullanıcılar
449,900
Son üye
adidas2131

Yeni konular

Geri