Transfer Panosu Açık Şeması

sn hicbirsey öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim değişimin düzenli olması lazım diyosunuz bu değişimin zamana göremi düzenli olması gerekiyo şimdiden teşekkür ederim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Evet dogrudur ustad. Sabit zaman araliklari icinde, mesela A ebatindaki bir kare dalga kendini her bir ''t'' zaman diliminde yineliyorsa, periyodik olarak her bir ''t'' araliginda ayni A dolgu boyu yinelenmelidir.Ben trsekkur ederim.Saygilarimla

Herkese Merhabalar..

Tedarikçi bazı firmalar ( Moeller - Siemens ) Şebeke - Jeneratör Otomatik Transfer panosu satmaktadır. Şebeke - Jeneratör Otomatik Transfer panolarının içinde standart olarak otomatik-manuel seçim anahtarı , manuel kumanda butonları , şalter durum sinyal lambaları dahil olarak verilmektedir.

Bunun yanında sizin almanız gerekenler ise 2 adet şalter , 2 adet motor mekanizması ( şalterler için ) , 2 adet 1NA yardımcı kontak , 4 adet 1NK yardımcı kontak ve şalterler arası mekanik kilit almanız yeterli olacaktır.

Farklı uygulamar için ise farklı sistemlerde uygulayabilmeniz mümkündür. Ancak benim size nacizane tavsiyem bu sistemi kullanmanızdır.

arkadaşlar benim merlin gerin 4 kutuplu salterle şebeke vejeneratör transferi yapmam gerekiyor ama otomatizim ünitesi kullanmadan nasıl yapabilirim

arkadaşlar benim merlin gerin 4 kutuplu salterle şebeke vejeneratör transferi yapmam gerekiyor ama otomatizim ünitesi kullanmadan nasıl yapabilirim

eğer transfer panosu kullanmak istemiyorsan 2 adet kontaktör iki adet kompakt şalter 2 adet zaman rölesi 1 adet iki kontaklı röleyle bu işi çözersin.

Alladdin kardeş doğru akım vardır birde alternatif akım vardır. Fakat değişken doğru akım yoktur. Herhalde değişken doğru akım derken alternatif akımı kast etmiş olmalısın.
Doğru akımda frekans yoktur gerilim sabittir, alternans söz konusu değildir. Alternatif akımda belli bir frekansta akım polarite ( Yön) değiştirir. Bu değişim sinüs eğrisi şeklindedir. Bir alternatörün millinin döndürme hızı değiştiginde ürettiği gerilimin frekansı da değişir. Bizim kullandığımız frekans 50 Hz dir. Üretilen enerji nerede üretiliyorsa alternatör hızı çıkış 50 hz olacak şekilde belli bir hızda sabitlenir.

Ceyranci

Son düzenleme:
selamlar herkese 1000 kva jeneratör transfer panosunda kullanılacak malzelerin listesini verebilecek arkadaş varmı .tşkler

2 adet 2000 Amp. motorlu ve mekanik kilitli Termik Magnetik şalter,1 adet otomatizm üni-
tesi ve kumanda devreleri için yeteri kadar N otomat ,sac pano.

selam arkadaşlar.bu siemensın motorlu şalter taransfer panosunun şeması bilen varmı?
yardımınız için tşk..

Forum istatistikleri

Konular
128,129
Kullanıcılar
449,846
Son üye
g-silver

Yeni konular

Geri