jenaratör kumandası

farklı güclerde 3 adet jenaratör var hepsini aynı anda calıştırmak istemiyorum güc değişken cekilen akıma göre bunları cekilen akıma göre sırayla nasıl calıştırabilirim böyle bir sistem varmı

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Sn.dpinarelekktirik,set demantlı ampermetreler kullanarak bunu yaparsın.1. ampermetre set değeri aşıldığında 2.jeneratöre start verir vs...
Fakat bana pek olası bir iş gibi gelmedi bu düşünceniz.Yine de kolay gelsin.Bu ampermetreler kael,entes,inter,erna,dbk gibi bir çok firmada var.

akım değerlerini plc ile ölçerek zamanlı olarak yük alma ve yük atma işlemini yapabilirsiniz. okuduğunuz 1.akım değeri aşınca 2 jen. devreye girer, 2. set değeri aşınca 3. jen. devreye girer. yük atma ve yük alma zamanlarını esnek biçimde yapabilirsiniz. jeneratör grubunun çok sık devreye on off olması da sanırım istenen durumlardan değildir diye düşünyorum. kolay gelsin

arkadaşım anladığım kadarıyla 3 adet jeneratörünü yüke göre devreye almak istiyorsun, bunun içinde yeniden birşeyler keşfedip zaman kaybetme derim, dediğin sistem senkronize sistem olarak bütün jeneratör firmalarında hazır olarak kurulabilmektedir. sadece sahip olduğun jeneratörlerin firmasına telefon benim sorunumu çözün demek yeterli , ancak bu sistemlerin ayarları çok hassastır. anlaşırken en az üç yıllık supervizörlük anlaşması yap,

cat referansı ;antalya devlet hastahanesi toplam güç ; 8 MVA
aksa ; antalya kervansaray otel 2,2 mva
çukurova ; antalya 5m migros ; 8 mva

cook sağolun resmi bir kurum olduğumuziçin şözleşme mantıklı iyi calışmalar

arkadaş jeneratörleri hangi teknolojiyle paralele sokacaksın frekansları nasıl uyduracaksın

arkadaşlar jeneratörlerin parelellenme şartları vardır
1:çıkış gerilimleri eşit olacak
2:faz sıraları aynı olacak r s t
3:frekansları eşit olacak
4:senkronizasyon anının aynı olması gerekiyor
bu iş 3 ampermetre veya set noktası ile olacak bir iş degildir.gayet ciddi bir projelendirme ve özel bilgi gerektiren bir iştir.
yanlış müdahalelerden dolayı sisteminiz iyi zarar görecektir.
iyi çalışmalar....

Kardeş biz bunu iki jeneratör için yaptık.dkg 705 (datakom)dİye bİr cİhaz var .googleden bul.o senİn İŞİnİ gÖrÜr.

sevgili dostum yapacağın tek şey yüklerini 3'e ayırmak ve her jeneratöre 1 adet bağlamak ve acil olan yerleri sıralamada başa almak diğerlerini off konumunda bırakmak hoşçakal

Kardeş düşündüğün gibi basit bi olay diil bu eko07nin bahsettiği olaya gir uğraşma sen ara şirketini glsinler yapsınlar
ayrıca o yüke göre hemen çalıştırla olmaz diğer jeneratörü;feritt arkadaşın bahsettiği gibi fazsırasıvoltaj değerleri v snkronizma anın tam olarak yakalaman gerekiyo buda bu işler için tasarlanmış özel cihazlarla oluyo olayı daha iyi anlaman için kojenarasyon sistemleri hakkındabiraz araştırma yapmanı tavsiyeederim çünkü bahsettiğin sistemin aynısı o sistemlerde kullanılıyo Şebeke yüküne göre alternatörler devreye girer çıkar prensip aynı

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri