jeneratör şebeke kontaktörü hk.

Yukarıda yazılan yorumları okuduğum zaman birçok kişinin kulaktan dolma yanlış bilgilerle işler yaptığını ve hiç tanımadıkları markalar hakkında çok yanlış bilgiler verdiklerini gözlemledim.Bu yanlışlıkları düzeltmek amaçlı aşağıda CHINT elektrik hakkında kısa bir bilgi verdim.Umarım herkez okur ve bilgi sahibi olur.

CHINT Elektrik 1984 yılında Wenzhou / Çin ‘de kurulmuştur. Şu anda 18.000 ‘in üzerinde çalışanı ile Wenzhou,Hangzou,Shanghai şehirlerindeki fabrikalarda alçak gerilim , orta gerilim , ve yüksek gerilim alanlarında CE,UL,CSA,TUV,KEMA,KEMA,SEMKO,PCT,UKRtest,VDE,FI,ESC,RCC,ISREAL,SNI gibi uluslararası kuruluşların standartları doğrultusunda üretim yapmaktadır 2008 ciromuz 4 milyar dolar civarında olup 70 ‘e yakın ülkede faaliyet göstermektedir.Uzmanlığı tamamen enerji ve elektrik malzemeleri üzerine yoğunlaştırmış olup Çin ‘in en büyük 100 şirketi arasındadır.1999 yılında en iyi bilinen marka,200 yılında ulusal kalite ,2003 yılında en yaygın ürün , 2004 yılında ulusal kalite yönetimi , 2008 yılında Çin ‘de en iyi marka ve ulusal en iyi 500 iş veren dallarında ödüllere layık görülmüştür.Ayrıca 2008 yılında sektöründe “ Hallmark Brand of China” ödülünü alan tek firmadır.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
sayın arkadaşım hemen kontaktörü değiştir başka hiç bir şey yapmana gerek yok
chint çin malı bir kontaktör sürekli bu arızayı yapar bobindeki elektronik kısımlar ısınınca bırakıyor yeniden çekmesi için tekrar tetiklemek gerekiyor
bence lg al tak bir tane bitsin gitsin yad siemens shineder kaliteli bişi yani

Sayın Yetkili..
CHINT NC2-330 serisi kontaktör AC-3 sınıfında 380-400V AC de 330A e kadar akım taşıma ve kesme kapasitesine sahiptir.Şu anda kullanmış olduğun kontaktör Avrupa,Almanya,Kore,Çek Cumhuriyeti,Ukrayna,Güney Afrika ve Amerika standartlarında üretilmiştir.Dolayısı ile Çin malı olsada bir çok markanın sahip olmadığı kalite standartında çalışmasını yapmaktadır.Öncelikle aklımızdan çin malı kalitesizdir zihniyetini çıkartalım ve senin sorununu çözmeye çalışalım.CHINT markalı kontaktörü söküp kaliteli olarak değerlendirdiğin markayı taktığın zaman da aynı problemi yaptığını belirtmişsin.O zaman problemi kontaktörlerde değil sistemde aramak daha mantıklı olacaktır.Bu enversör sistemde röle kullanıp kullanmadığını bilmek isterim.Enversör rölende arıza varsa istediğin kontaktörü taksan sana fayda etmez.Eğer yerin İstanbulda ise tarafıma ulaşmanı önemle rica ederim.

Saygılarımla
Çetin ÇEVİK
CHINT Türkiye Proje Yöneticisi
0555 975 3002

siz satmış olduğunuz marka için kaliteli olduğunu iddaa edebilirsiniz ve marka gerçekten kalitelide olabilir fakat çin malı malzemelerden ağzımız yandığı için yoğurdu üfleyerek yiyoruz

Sayın Chint
epox41 belki sorununu çözmüştür ama mesajında yazmış olduğu bir yeri kaçırmışınız sanırım.Sorunu olduğunu sandığı kontaktörü eskisi ile aynı marka ve model ile değiştirmişler.Yani sorundan önceki kontaktör xx marka ise değiştirilip yerine takılan kontaktörde aynı marka ve modeldeymiş anladığım kadarıyla.
Neyse benim demek istediğim aynı sorun bende de var.Yalnız benim transfer panomda ABB ve SİEMENS marka kontaktörler var.Elektrikler Şebeke tarafından anlık gidip gelmede ne şebeke kontaktörü çekiyor nede jeneratör kontaktörü çekiyor ve fabrika enerjisiz kalıyor.Ben fabrika kesicisini açıp kapatarak şebeke elektriğini verdiğimde şebeke kontaktörü çekip normal çalışıyor.Yani aynı marka jeneratör ve sorun da aynı.
Sayın epox41 sorununa çözüm bulduysa nasıl olduğu hakkında yardımcı olabilirmi acaba:?

sayın arkadaşım sen jenertaör teknis servis müdürü arkadaşını dinle kontaktörü değişiir
şimdi ne değildir nedir ulu orta yazmam yakışık almaz
ama sen değiştir kontaktörü sorun çözülecektir
bu konuyu ulu orta yazmak yanlış olduğu için sebeplerini yazmıyorum
çözülmezse söz sorununu ben ücretsiz çözecem

bu olayla ılgılı eger jeneratorun uzerındekı otomatık kontrol modulu R S T gırıslerınde notr arasında normal degerlerı goruorsan cıhaz arızalı demektır cıhazı deıstırmenı tavsıye ederım deepsea p 704 modeli otomatık kontrol cıhazlarında bu sorunu genellıkle yapar ama olcumu cıhaz gırısınden yapmalısın unutma

sorun bencede rölelerde kontaklarında geçirmeyenler var açıp kapayınca çekip bırakan yardımcı kontaklardan biri bazen geçirmiyor. şebeke ve jenaratör kontaktörlerinin yardımcı kontaklarındanda olabilir

sağlam bilgi chintten gelmiş.Çalışır halde olan bir sistem durduk yerde hata veriyosa yüzde doksan sistemle oynamışlardır.Test edilmeden panolar sevk edilmez çalışır sistem sevk edilir.

önceliklle kontaktörlerin chint ise tahmi ediyorum kontrol modülün amf 4.0 yada ilk serilerden ise dse 720 dir bunların haricinde bir ürün yok aksada
birincisi kontaktörün kontaklarıyla ilgili bir arıza şüphem yok servis şebeke kontaktörlerinin garanti dahilinde olmamasına rağmen değiştirmiş kontaktörü ikincisi bu olayın olduğu andaki şebeke voltaj değerlerini bilmek gerekiyor şebeke voltajın modülde programlı alt ve üst sınırlarının içerisinde ve kontaktör bobininin çalışma voltajı dışındaysa bu arızayla karşılaşabilirsin bu durumda servisin bu program değerlerini değiştirmesi gerekli ve kontrol modülü senin şebeke kontaktöründen önceki voltajı okur sadece transfer panosundaki kumanda sigorta yuvalarıyla ilgili bir problem olabilir. sahip oldugun sistem hakkında daha fazla bilgi verebilirsen grup modeli gibi yardımcı olmaya çalışırım

sayın yetkili sorun çözüldü
kontaktaör siemens marka bir kontaktörle değiştirildi
sorun çzüldü

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri