1600kva Kuru Tİp 4 HÜcrelİ Bİna İÇİ Trafo Merkezİ

1600KVA kuru tip 4 hücreli bina içi trafo merkezine ait örnek projeye ihtiyacım var.elinde autocad döküman olan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilir mi?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
arkadaşlar 1250 kVA lık trafo uygulama projesi hazırlamam gerekiyor. Trafonun besleyeceği güç yaklaşık 600 kva (Elimizde 1250 kva olduğu için kullanıyoruz.) Çıkmazdayım yardım ederseniz sevinirim

pano kompanzasyon ve besleme tek hat şemasını bir panocuya çizdirdim ama monoblok trafo köşk ölçüleri elimde yok. kompanzasyon hesabını, gerilim düşümü hesabını ve iletken kontrolünü yaptım. fakat hücre seçimlerini yapamadım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ulusoy ve Elimsan sitelerinden yararlanabilirsiniz.

Merhabalar Öncelikle trafonuz için havalandırma hesabını yapmanız lazım.
Hücrenizin koruma sınıfı ne olacak bu çok önemli.Ayrıca Havalandırma hesabı yapmak için ise,trafonuzdaki değerleri bilmek lazım.Daha detaylı bilgi almak için bana özelden mail atabilirsiniz.Saygılar.

örnek proje gönderecektim ama dosya ekleme yok sanırım forumda.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri