Kaçak Akım Rölesi Seçimi

tek66

Üye
slm degerleri arkadaslar siemens marka kacak akım rolesi alacagım dairem icin ama fazla bilgim yok sanırım 30ma daireler icinmiş asagıdaki linkte siemens marka 30ma 4 tane var fiyatlarıda degişik bunlardan hangisini almam gerekir ve neye göre almam gerekir degerleri degişik linktekilerinin
http://www.elektrik-malzemesi.com/Kategori.aspx?mID=634

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Enerji sağlayıcınız müsaade ederse,2x60 da kullanabilirsiniz.

Sn. Tek66,
Kaçak akım röleleri sadece evlerde değil, fabrika ve endüstriyel tesislerde de kullanılıyor..Sizin evin ana sigortası neyse, en az ona eşit veya ondan yüksek amperde bir kaçak akım rölesi kullanmanız gerekir...Örneğin ana sigortanız 1x25 A ise, 25 A lik iyidir. 40A lik daha iyidir. Ama 63 A lik gereksiz yere büyük seçilmiş ve fazla para ödenmiş olur...Benim de önerim 40 A lik olur..Ama siz sigorta değerinizin kaç A lik olduğunu söylerseniz, daha isabetli seçim olur.

Sn. Tek66,
Kaçak akım röleleri sadece evlerde değil, fabrika ve endüstriyel tesislerde de kullanılıyor..Sizin evin ana sigortası neyse, en az ona eşit veya ondan yüksek amperde bir kaçak akım rölesi kullanmanız gerekir...Örneğin ana sigortanız 1x25 A ise, 25 A lik iyidir. 40A lik daha iyidir. Ama 63 A lik gereksiz yere büyük seçilmiş ve fazla para ödenmiş olur...Benim de önerim 40 A lik olur..Ama siz sigorta değerinizin kaç A lik olduğunu söylerseniz, daha isabetli seçim olur.

sigortaların resimleri alttaki linklerde nasıl bakacagım kac a olduguna hangi sine bakacagım

https://i.kontrolkalemi.com/1/txbx8.jpg

https://i.kontrolkalemi.com/1/txfuf.jpg

İkinci resimdeki panoya bakmalısınız diyeceğim ama bu pano komple yanlış...Yanlış görmediysem B10 veya B16 lık bir sigortadan atlama yapılarak dağıtım yapılmış...Ortada 32A lik bir sigorta konulmuş..
Bu soruları soruyor olduğunuza göre, Benim size önerim, hazır tadilat halindeyken, iyi bir elektrikçi çağırıp panoyu komple elden geçirmeniz..

sayaç üstündeki sigortayı 25a ile değiştir kaeolesinide 25a alıp sigortalarıda 16 ve 10 a olarak düzenle slm

İkinci resimdeki panoya bakmalısınız diyeceğim ama bu pano komple yanlış...Yanlış görmediysem B10 veya B16 lık bir sigortadan atlama yapılarak dağıtım yapılmış...Ortada 32A lik bir sigorta konulmuş..
Bu soruları soruyor olduğunuza göre, Benim size önerim, hazır tadilat halindeyken, iyi bir elektrikçi çağırıp panoyu komple elden geçirmeniz..
tadilat yokki hocam onu nerden cikardiniz atlama derken neyi kast ettiniz anlamadim mavi renkli olan ortadakini diyorsaniz dusuk takinca sigorta atiyor 32 a lij taktilar sanirim o mutfagin buzdolabi camasir makinesi bulasik nakinesi birde normal firin var mutfakta nereleri yanlis hocam

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,917
Son üye
kasva1965

Yeni konular

Geri