Topraklama duvarın içine yapılılabilir mi?

suan mobildeyim hocam otomatlarin oldugu resimde tam belli olmuyor ucunda sari bant sarili kablo sayac oncesi ise nerden anlayacagiz peki

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bence sigorta panosundaki sarı kabloyu ortadan kes sonra bu kabloyu fazla ve nötrle bir ölçümünü yap ne oldugu çıkar. Faz sarı kablo ölçümü nötr sarı kablo ölçümü.

Elektrikçiler sayaç öncesi sıfırlamayı yapıp ve sonrasında da tek başına bir kabloyla eve kadar çıkarıp topraklama süsü vermiş olabilirler:)

Ayrıca o sarı kablo sigorta panosunda kahve ve kırmızı kabloyla nerede birleşiyo gösterir misin. Ben göremedim de..Sarı kablo hiç birleşime uğramadan borunun içinden gidiyor ve sırra kadem basıyor.:)

suan mobildeyim hocam otomatlarin oldugu resimde tam belli olmuyor ucunda sari bant sarili kablo sayac oncesi ise nerden anlayacagiz peki

Bence sigorta panosundaki sarı kabloyu ortadan kes sonra bu kabloyu fazla ve nötrle bir ölçümünü yap ne oldugu çıkar. Faz sarı kablo ölçümü nötr sarı kablo ölçümü.

kesmeye gerek yok ucu acik birde sayactan kapadiyimmi sigortayi bu islerde biraz acemiyimde

Moderatör tarafında düzenlendi:
kisa devre modunda olcuyummu zaten o sari ve mavi olanda elektrik yok sade sigortaya giren diger mavide elektrik var

tmm hocam hangi olcumleri yapiyim

Ölç bakalım...
yarin olcer haber ederim size burdan yardimlar icin sag olun birde kacak akim rolesi onerirmisiniz hangi marka ve nasil takilir ben takabilirmiyim

noturde bagli olan 4 kabloyu cikayimmi yoksa kalsinmi olcum yaparken

Forum istatistikleri

Konular
128,127
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri