Topraklama duvarın içine yapılılabilir mi?

normalde atıyor ama sıfırlamada atmıyordu hallettim derken topraklama yoktu bir kaç yerde sıfırlama yapmıştım toprak hattı
çektim sıfırlamaları iptal ettim seri ampul ile denedim şimdi atıyor sorun yok benim en çok önem verdiğim olay topraklama
cihazlar bile daha güzel çalışıyor helede bilgisayarım topraklama yokken sürekli arıza şimdi sorun yok bu arada bilgisayardan çok iyi anlarım sorusu olan varsa yardımcı olurum teknik servis yapıyorum
simdi bendede oyle bisey var sifirlamami gercek topraklamami bilemiyorum konunun basindan okursan anlarsin ne demek istedigimi

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
simdi bendede oyle bisey var sifirlamami gercek topraklamami bilemiyorum konunun basindan okursan anlarsin ne demek istedigimi
ne demek istediğini anladım sıfırlama genelde pirizin içinde kullanılır sizinki duvarın içinde demişsiniz
belki bina demirlerine bağlanmıştır ama sağlıklı değil ufacık bir paslanmada iletkenliğini keser demir siz seri ampul testini bir yapın bende önceki mesajlarınızı tam okuyayım sorun ortaya çıkar resimlerden anlamak zor evin içine bak piriz yuvasına gelen boruya bak üç kablo geliyorsa evde toprak tesisatı kesin vardır ama sayacın oralardan sıfırlama yapılmış olabilir yada dediğim gibi bina demirlerine bağlanmışta olabilir pek sağlıklı değil ama hiç yoktan iyidir kar tak ampul testini yap ortaya çıkar
kar atarsa zaten toprak var demektir öyle veya böyle

Son düzenleme:
ne demek istediğini anladım sıfırlama genelde pirizin içinde kullanılır sizinki duvarın içinde demişsiniz
belki bina demirlerine bağlanmıştır ama sağlıklı değil ufacık bir paslanmada iletkenliğini keser demir siz seri ampul testini bir yapın bende önceki mesajlarınızı tam okuyayım sorun ortaya çıkar resimlerden anlamak zor evin içine bak piriz yuvasına gelen boruya bak üç kablo geliyorsa evde toprak tesisatı kesin vardır ama sayacın oralardan sıfırlama yapılmış olabilir yada dediğim gibi bina demirlerine bağlanmışta olabilir pek sağlıklı değil ama hiç yoktan iyidir kar tak ampul testini yap ortaya çıkar
kar atarsa zaten toprak var demektir öyle veya böyle
ankaraya gidip geliyim k.a.r alip seri lamba testini yapacagim prizlere baktim hocam oralarda sifirlama yok toprak kablosu prizlere geliyor mutfak banyo ve benim oda toprak kablosunu takip ettim sayacin ust tarafindan duvarin icine girip kayboluyor sayactan once resmide var olcu aleti ile olcum toprak notr arasi 0 cikiyor

notr ile sıfırlama yapmışlar toprak hattı yok... ( bence... ) :)

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri