binamız çok eski ne yapsam bilmiyorum? toprak konusunda..

KuRSuN06

Üye
merhaba arkadaşlar biz çok eski bir binada oturuyoruz ben şimdi yeni bilgisayar aldım bağlayan adam topraklama olsun prizde mutlaka dedi bilgisayar zarar görebilir dedi. bende elektrikçiyim şimdi binada topraklama bi banyoda var bie mutfakta benim odada bunlara uzak oralardan kablo çekmek yerine diyorumki 2,5 kesitteki toprak kablosunun ucunu üçlü prizin toprak klemensine gireyim diğer ucunuda bi saksı kum dolduruyum ona koyayım acaba çözüm olurmu topraklama sağlayabilirmiyim o şekilde ? başka fikri olanda cevap yazabilirse sevinirim iyi akşamlar..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Hay ALLAH akşam akşam güldürdün beni :) ALLAH da seni güldürsün :) Topraklama için önce ölçüm lazım ; sonra kazık çakmak lazım ; lazım oğlu lazım ; o kadar bast değil :)

Sanırım daha elektrik işinde çok yenisiniz...

Saksıdaki toprak ile topraklama olmaz.kerbiç evde duvar kullanılarak da olmaz. önce toprağın direnci ölçülür.

sonra uygun sayıda çubuk çakılır. bırakın saksıyı kuru toprak bile olmaz kum asla olmaz...

bilgisayari takacaginiz prizin bos olan toprak ucuna girin kabloyu da mutfaktaki topraga iletin. kanalin icinden de yeni cektigin kablo gitmez. U çivi alıp duvardan cakarak götürusun.

Formda resmini görmüştüm size de ordan ilham geldi herhalde :D

Forumdakini bulamadım ama rsim buydu ve pet bardağı gösteren oka topraklama yazılmıştı :D Bi denemek lazım toprak sonuçta canlı bitkiler canlı, telepati ile belki topraklama gerçekleşir :D
QKllMZh.jpg

Formda resmini görmüştüm size de ordan ilham geldi herhalde :D

Forumdakini bulamadım ama rsim buydu ve pet bardağı gösteren oka topraklama yazılmıştı :D Bi denemek lazım toprak sonuçta canlı bitkiler canlı, telepati ile belki topraklama gerçekleşir :D
QKllMZh.jpg

Sayın by lent resim bulma yeteneğine hayranım....:) hahaha.... yahu o bardağın içine bir de nohut ekin yavvv....

merhaba arkadaşlar biz çok eski bir binada oturuyoruz ben şimdi yeni bilgisayar aldım bağlayan adam topraklama olsun prizde mutlaka dedi bilgisayar zarar görebilir dedi. bende elektrikçiyim şimdi binada topraklama bi banyoda var bie mutfakta benim odada bunlara uzak oralardan kablo çekmek yerine diyorumki 2,5 kesitteki toprak kablosunun ucunu üçlü prizin toprak klemensine gireyim diğer ucunuda bi saksı kum dolduruyum ona koyayım acaba çözüm olurmu topraklama sağlayabilirmiyim o şekilde ? başka fikri olanda cevap yazabilirse sevinirim iyi akşamlar..
Allah iyiliğini versin..Başka da bir lafım yok..

saksıdaki toprağın normal toprak ile bir bağlantısı olmadığı için hiç bir işe yaramayacaktır. oda büyüklüğünde bir saksı kullansanız bile sonuç hep aynı olur. bence üşenmeyip bir kablo çekin

Sen elektrikcisin ve bunu mu soruyosun ? At bence kendini camdan.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

arkadaşlar 6 senedir ben elektrikçiyim kablo çekmeye üşenip böle bi soru sorduğum için hemen rencide etmişsiniz :) bende şuna karar verdim bi şekilde odanın penceresinden kabloyla aşağı inip bahçeye demirle çakacağım kabluyo evden falan çekemem görüntü kirliliği oluşur çünkü elimde meğerde yok toprak ölçümüde yapamam deiğim gibi bahçeye çakarım demirle olur biter

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri