Gövdede 80 V AC kaçak var

Ambitious

Üye
Arkadaşlar , elimde bir ekran var ve 220 V AC ile çalışıyor . Ben cihazı 2 telli - sadece faz ve nötr bağlayınca cihazın gövdesinde 80 V AC ölçüyorum . Ama topraklama olan 3 ncü telide klemense girince gövdede hiçbir voltaj göremiyorum . Bunun anlamı nedir ? Yani cihazda sızıntı voltajı var , sıkıntılı olmuyormu . Cihazı aldığım firma toprak ile çalıştırmamı söylüyor ve bence firma için bir kaçış kapısıdır . İlginç değilmi ?

Arkadaşlar gelen cevaba bakarmısınız

This Customer is complaining there are Voltages present on his L5392 when he does not earth it. Now it is earthed, there are no stray Voltages. He now thinks there is a problem with the unit, con you advise what is connected to earth? I have advised him there will most likely be filter capacitors connected to ground as part of the switched mode power supply, but he is still worried.

Please advise.

Best Regards – Colin

This is the response from theManufacturer

Hello Colin
If the L5392 Linkopstation is not grounded then you will get floating voltages on the unit. Notealso that the installation instructions mention that the case must be groundedby tying the cases ground stud to a suitably earthed point. If the panel onwhich the unit is to mounted is earthed (which it should be) then it will beenough to tighten the earth screw onto bare metal

Simon

İLGİNÇ

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Arkadaşlar , elimde bir ekran var ve 220 V AC ile çalışıyor . Ben cihazı 2 telli - sadece faz ve nötr bağlayınca cihazın gövdesinde 80 V AC ölçüyorum . Ama topraklama olan 3 ncü telide klemense girince gövdede hiçbir voltaj göremiyorum . Bunun anlamı nedir ? Yani cihazda sızıntı voltajı var , sıkıntılı olmuyormu . Cihazı aldığım firma toprak ile çalıştırmamı söylüyor ve bence firma için bir kaçış kapısıdır . İlginç değilmi ?
insanlar için 50 V ve üzeri tehlike arz eder. cihazda kaçak var arkadaşım. toprağı bağladıktan sonra 80 V görmeme sebebin normal. çünkü topraklamanın görevi faz kaçağı olduğunda bu kacağı toprağa akıtmaktır. cihazı aldığın yere götür kaçağı bulup halletsinler bence veya değiştirsinler

topraklamanda ilerde problem olduğunu düşün. ekran'a dokunacak kimseye zarar verir.

bu şekilde kullanmanızı hiç tavsiye etmem...

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri